صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / یک میلیون اشتغال در حوزه فناوری و نوآوری ایجاد شد
یک میلیون اشتغال در حوزه فناوری و نوآوری ایجاد شد

یک میلیون اشتغال در حوزه فناوری و نوآوری ایجاد شد

کسب و کار نیوز- دستیار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از ایجاد یک میلیون شغل در حوزه نوآوری با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، محمد صدری‌مهر، دستیار معاون علمی در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری با اعلام این خبر گفت: هم اکنون با یک فضای بانشاط در حوزه زیست‌بوم اشتغال دانش‌بنیان مواجه هستیم و بصورت مستقیم و غیر مستقیم حدود یک میلیون شغل برپایه اشتغال دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده است.

به گفته صدری‌مهر، این فعالیت‌ها با همکاری دیگر نهادها مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد مستضعفان در حال افزایش است که بخشی از این ظرفیت ها در نمایشگاه تخصصی استفاده از ظرفیت های فناوری برای توسعه مناطق محروم در قالب نمایشگاه آبادیران ارائه شد.

وی افزود: این نمایشگاه با هدف کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه بازار و ایجاد شبکه وسیع‌تر برای خرید کالا و خدمات‌ این شرکت ها در راستای محرومیت‌زدایی با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان برگزار شد که نشان از ظرفیت بالای این شرکت‌ها برای ارائه خدمات متنوع به مناطق کم‌تر برخوردار کشور است.

دستیار معاون علمی در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری با اشاره به اینکه به گمان برخی، رسوخ فناوری در مناطق کم‌تر برخوردار، مناسب نیست، گفت: امکان نوآوری برای مراکز دور از مرکز و مناطق کم‌تر برخوردار در سراسر کشور بیشتر از هر مکان دیگری وجود دارد و معاونت علمی با استفاده از ظرفیت صنایع منطقه‌ای و صنایع دستی، تلاش دارد که بتواند علاوه بر رفع موانع کوچکی که بر سر راه این صنایع برای بهبود کیفیت محصولات و رقابت پذیر کردن این محصولات که در سطح ملی وجود دارد، اقدام کند.

وی ادامه داد: معاونت سعی دارد با انتقال فناوری های جدید متناسب با آمایش های سرزمینی و کمک به توسعه این صنایع، ظرفیت های جدید شغلی با محور اشتغال آفرینی بر پایه فناوری ایجاد کند. بنابراین هدف نیز ۱۳۰ نقطه کشور هدف گذاری شده است که به زودی برای هر کدام از این مناطق متناسب با نیازها و ظرفیت ها، برنامه های ارتقایی و توسعه ای طراحی و با همکاری دستگاه های اجرایی کشور و بخش خصوصی، اجرایی خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

منظور: سال آینده فشار مالیاتی بر مردم نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز، داوود منظور در گفتگو با رادیو درباره مالیات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.