صفحه اصلی / اسلایدر / بازار خودرو بلاتکلیف و معاملات تقریبا صفر است
بازار خودرو بلاتکلیف و معاملات تقریبا صفر است

بازار خودرو بلاتکلیف و معاملات تقریبا صفر است

کسب و کار نیوز- رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران با بيان اين که بازار خودرو در رکود کامل است، گفت: بايد جزييات واردات خودروهاي کارکرده و روند نهايي آن آغاز شود تا تغييرات در بازار خود را نشان دهد و از بلاتکليفي خارج شود. سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودروي تهران در خصوص وضعيت فعلي بازار گفت: بازار خودرو در رکود کامل است، مشتري کمتر مراجعه مي کند و معاملات تقريبا صفر است.

به گزارش کسب و کار نیوز، موتمنی افزود: احتمال دارد قیمت خودرویی در روز، یک تا دو میلیون نوسان داشته باشد، اما در کل تغییری مشاهده نمی شود و قیمت ها در ده تا پانزده روز گذشته ثابت مانده است. وی ادامه داد: قیمت هایی که قبلا کاهش یافته بوده حفظ شده است، قیمت ماشین‎های ۱۰ میلیاردی حدود ۲ میلیارد؛ ماشین های ۵ میلیاردی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان؛ ماشین‎های ۴ میلیاردی حدود ۱ میلیارد؛ قیمت ماشین های ۳ میلیاردی حدود ۷۰۰ میلیون تومان؛ ۲ میلیاردی حدود ۶۰۰ میلیون تومان و ماشین های ۱ میلیاردی حدود ۱۰۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران با بیان این که بازار به دلیل بحث واردات خودروهای کارکرده بلاتکلیف است، گفت: دولت هنوز اظهارنظری درباره جزییات این قانون و آیین‎نامه ها و تعرفه ها نکرده است.

وی تصریح کرد: باید تمام موارد در حوزه واردات خودرو شفاف شود، سپس ثبت سفارش ها انجام و معلوم شود که چند روز خودرو وارد کشور می شود تا بازار خود را نشان دهد. اگر این اتفاق رخ ندهد، بازار همینطور به روند خودش ادامه می دهد. قبل از عید گفتند واردات خودروهای نو آزاد شده، یکسری ثبت سفارش هم انجام شد، اما هنوز نتیجه نهایی مشخص نشده است.

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت نیمی از سود سهام عدالت تا پایان آذرماه

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.