صفحه اصلی / اسلایدر / ۷۸۰ واحد صنعتی راکد در تهران داریم/ هدف گذاری احیای ۲۲۰ واحد صنعتی
۷۸۰ واحد صنعتی راکد در تهران داریم/ هدف گذاری احیای ۲۲۰ واحد صنعتی

۷۸۰ واحد صنعتی راکد در تهران داریم/ هدف گذاری احیای ۲۲۰ واحد صنعتی

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران از وجود ۷۸۰ واحد صنعتی راکد در تهران خبر داد و گفت: تا پایان سال ۲۲۰ واحد راکد را احیا می‌کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی سیجانی رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران با حضور در برنامه تلویزیونی با موضوع احیای واحدهای صنعتی گفت: در استان تهران از ۱۰ هزار واحد تولیدی دارای شناسنامه ۷۸۰ واحد راکد داریم که سالانه هدف گذاری می‌شود که احیا شود. برای سال جاری احیای ۲۲۰ واحد را هدف گذاری کرده ایم که یا توسط مالک فعلی یا سرمایه گذار جدید احیا شوند. به گفته این مقام مسئول؛ نیاز مالی، حل اختلافات شرکا، بدون بازار شدن کالای تولیدی این واحدها از جمله دلایلی است که این واحدها راکد شده اند، این مسائل را حل می‌کنیم تا آنها دوباره فعال شوند.

سبجانی در ادامه خاطرنشان کرد: در ۳ ماهه اول سال احیای ۴۵ تا ۴۶ واحد راکد انجام شده و این روند در نیمه دوم سال سرعت می‌گیرد. افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی فعلی از جمله برنامه‌های دیگر ما است زیرا بیشتر این واحدها کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت دارند. وی ادامه داد: واحدهای تولیدی صنایع غذایی، لوازم خانگی صنایع شوینده، محصولات شیمیایی، انواع تایر از جمله گروه‌های کالایی ضروری مردم است و اگر این واحدها راکد شوند برای احیای آنها ورود جدی داریم.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان تهران گفت: ما در استان تهران مطالبه برای سرمایه گذاری در صنایع زیاد داریم ولی به دلیل محدودیت فضا این سرمایه را به شهرستان‌ها سوق می‌دهیم. توسعه و حمایت از صنایع دانش بنیان و تقویت واحدهایی که تمایل به توسعه داشته باشند، از جمله برنامه‌های ما است. هدایت صنایع آب بر به استان‌ها دارای ذخایر آب کافی، سوق پیدا کردن به سمت صنایعی که مزاحمت شهری نداشته باشند از جمله برنامه‌های ما است و تا پایان سال حتماً واحدهای راکد را احیا می‌کنیم.

سبجانی افزود: ساماندهی صنایع استان تهران سال گذشته شروع شد و در این یک سال ۲۹۰ واحد صنعتی توسعه یافتند و بیش از ۶۰۰ مورد اشتغال زایی در نتیجه آن داشتیم، ۲۲۰ واحد استان تهران بازسازی و نوسازی شدند، ۱۵۳ واحد جدید هم تکمیل شد، ورود شرکت‌های دانش بنیان به این واحدها بیش از ۸۰ درصد رشد داشت، تجهیز واحدهای موجود به تکنولوژی دانش بنیان، افزایش اشتغال برای افراد تحصیل کرده از جمله سایر اقدامات انجام شده ما در یک سال گذشته است.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.