صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / تأسیس پارک بین‌المللی علم و فناوری با محوریت ایران
تأسیس پارک بین‌المللی علم و فناوری با محوریت ایران

تأسیس پارک بین‌المللی علم و فناوری با محوریت ایران

کسب و کار نیوز- طی بازدید سرپرست مرکز تحقیقات و آموزش عالی عتبه حسینی کشور عراق از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، قرار شد از تجارب این سازمان برای راه‌اندازی مرکزی مشابه در عراق استفاده شود. به گزارش سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران (آیروست)، نمایندگان آستان قدس حسینی علیه‌السلام (عتبه حسینی) از دستاوردهای سازمان بازدید کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز، یوسف خلف یوسف سرپرست علمی مرکز تحقیقات علمی و نشر السبط عراق وابسته به عتبه حسینی (علیه‌السلام) به همراه احمد موسی مدیر، کرار علی حسین مسئول اداری و علی الساعدی مسئول روابط عمومی مرکز به منظور مذاکره و بازدید از توانمندی‌ها و دستاوردهای علمی و فناورانه سازمان و همچنین انتقال تجارب در راه‌اندازی پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر حسن زمانیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ضمن اشاره به نماد حاکمیتی سازمان در زمینه تحقیق و توسعه بیان داشت: با توجه به هدف و رسالتی که به عهده سازمان است در شورای حکیمان سازمان آینده پژوهشی دنیا تا سال دو هزار و پنجاه پیش بینی و نیازهای پژوهشی را در بیست و چهار پروژه کلان و ملی استخراج نموده تا بتوانیم به هدف خود که رفع نیازهای کلان کشور است رسیده و به تحقیقات اساسی مورد نیاز جامعه دست یابیم.

دکتر حسن زمانیان افزود: سازمان، تجهیزات مورد نیاز انتقال فناوری به صنعت را با ساخت و تجهیز پایلوت پلنت‌های مختلفی در این زمینه به اجرا گذاشته و همچنین پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت نیز است. معاون وزیر عتف گفت: مدلی که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم و برای آن آمادگی داریم پیاده‌سازی نمونه‌ای از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در کشورهای اسلامی به ویژه محور مقاومت است تا دانش را به محصول تبدیل نمایید.

یوسف خلف یوسف ضمن تشکر از میزبانی سازمان بیان داشت: عتبه حسینی خدمات علمی و پزشکی زیادی به مردم عراق داشته از جمله تاسیس هفت بیمارستان تخصصی و سه دانشگاه پیشرفته که میزبان دانشجویان فراوانی است. وی افزود: ارادت و علاقه زیاد مردم عراق به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و بهترین دلیل آن دفاع ایران از عراق در مقابله با داعش و متجاوزین به این کشور است و ما این محبت را همیشه به یاد خواهیم داشت.

او تأکید کرد: فرمان حضرت آیت‌الله سیستانی موجب شد که شهرکی را تاسیس نماید که در آن در زمینه علم و فناوری‌های روز دنیا تلاش‌هایی صورت گیرد و در حقیقت ما به دنبال جذب واحدهای فناور پیشگام در زمینه علوم و فناوری هستیم و آرزوی ما این است که همان طور که ایران در دفاع و بیرون راندن بیگانگان به ما کمک کرد در احداث این شهر و پارک بین المللی یاری‌گر ما باشد.

وی گفت: شهر علمی که قرار است تاسیس شود با هماهنگی وزارت علوم عراق خواهد بود و همکاری پارک های علم و فناوری موجود در ایران می تواند کمک شایانی به این امر نماید و به همین خاطر و به دستور آیت‌الله سیستانی ما به ایران آمدیم تا بازدیدی از دستاوردهای شما داشته باشیم و از نزدیک با روند علم و دانش در ایران آشنا شویم.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.