صفحه اصلی / اسلایدر / تعرفه دوره سرد گاز مشترکان کم مصرف مشخص شد
تعرفه دوره سرد گاز مشترکان کم مصرف مشخص شد

تعرفه دوره سرد گاز مشترکان کم مصرف مشخص شد

کسب و کار نیوز- سرپرست امور تعرفه‌ها و قرارداد‌های شرکت گاز در خصوص تعرفه دوره سرد مشترکان گاز کم مصرف توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، نورانی سرپرست امور تعرفه‌ها و قرارداد‌های شرکت گاز گفت: مشترکین خانگی براساس الگوی مصرف به ۴ دامنه کم مصرف، با مصرف متوسط، پرمصرف و بسیار پرمصرف تعیین شده اند. او گفت: میانگین تعرفه دوره سرد مشترکین کم مصرف در آیین نامه معادل ۲۰ درصد هزینه تمام شده فرآورش، انتقال و توزیع هر متر مکعب گاز طبیعی سال قبل است.

نورانی گفت:بر همین اساس میانگین تعرفه مشترکین متوسط با مصرف متوسط حداکثر ۴۵ درصد است، مشترکین پرمصرف حداکثر معادل دو برابر است و مشترکین بسیار پرمصرف حداقل برابر سه برابر هزینه تمام شده است. سرپرست امور تعرفه‌ها و قرارداد‌های شرکت گاز گفت: ضریب انرژی و مصرف در کشور ما بسیار بالا است، این طرح برای مشترکین خانگی از ۱ فروردین ۱۴۰۲ و برای بقیه مشترکین تاریخ ابلاغش ۲۱ خرداد بود.

نورانی گفت: قبض‌های گاز متفاوت است بر اساس انواع مصرف، در خانگی‌ها یک ماه تا ۴۵ روز است، مشترکین صنعتی داریم یک ماهه و ۱۵ روزه و مشترکین حمل و نقل داریم که سی ان جی به آن‌ها می‌گوییم حدود ۵ الی یک هفته است.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.