صفحه اصلی / اجتماعی / کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط ایران
کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط ایران

کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط ایران

کسب و کار نیوز- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد موانع ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سردار اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور مقامات لشکری و کشوری اظهار داشت: گزارش جهانی نشان می‌دهد قاچاق مواد مخدر در حال گسترش است و استفاده از اینترنت در قاچاق مواد بیشتر شده است.

وی افزود: در افغانستان در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۳۰ درصد قاچاق مواد افزایش و همچنان بزرگترین تولید کننده تریاک و رتبه دوم کانابیس است. سردار مؤمنی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران با کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر و روان گران بالاترین کشف مواد مخدر را داشته و جایگاه اول جهان را در این حوزه دارد. برنامه‌های راهبردی اولویت بندی شده و ضربه به بنیاد مالی قاچاقچیان از جمله اولویت‌ها است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: پیشگیری از مصرف مواد مخدر از موضوعات کلیدی کشور است و تشکیل ۴۸ هزار کانون یاریگران در مدارس و توانمندسازی گروه‌های هدف از این برنامه‌ها است

وی اظهارداشت: در ۱۵ استان توسط خیرین، مجمع یاریگران راه اندازی و ظرفیت نگهداری معتادین ۱۲۴ درصد افزایش داشته است و ایران راهبر مقابله‌ای و پیشگیری دارد. مؤمنی گفت: تحریم‌های ظالمانه چالش‌های متعدد در مسیر مبارزه با مواد مخدر ایجاد کرده ولی جمهوری اسلامی ایران همچنان با قوت مسیر را ادامه داده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.