صفحه اصلی / اسلایدر / بازگشایی ثبت سفارشات چای پس از چند ماه توقف
بازگشایی ثبت سفارشات چای پس از چند ماه توقف

بازگشایی ثبت سفارشات چای پس از چند ماه توقف

کسب و کار نیوز- مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از بازگشایی مجدد ثبت سفارشات چای دارای اظهار یا تأمین ارز ۱۰۰درصدی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، میثم جاهدی گفت: بررسی ثبت سفارشات تمدیدی یا ویرایشی چای دارای اظهار یا تأمین ارز ۱۰۰درصدی آغاز شده است. وی ضمن برشمردن شرایط انواع ثبت سفارشات چای بیان کرد: اقدام اجرایی برای سایر انواع ثبت سفارشات چای که دارای اظهار یا تأمین کمتر از ۱۰۰ درصد (به‌دلیل نیاز به ویرایش مقدار مانده با قیمت جدید) و یا فاقد موارد فوق‌الذکر هستند یا ثبت سفارش جدید می‌باشند؛ پس از تعیین نرخ سقف ارزی در کمیته قیمت‌گذاری با بررسی وزارتخانه متبوع برای واریته‌ها و مبادی مختلف و همچنین تعیین سقف میزان واردات و سهم هر شرکت از ثبت سفارشات سالانه، پس از ابلاغ توسط معاونت توسعه بازرگانی انجام خواهد شد.

جاهدی افزود: موارد رد پرونده‌ها نیز مطابق قبل بر اساس بررسی نوبتی یا طبق درخواست کتبی شرکت‌ها انجام می‌شود. مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: این مکانیزم طراحی‌شده و اجرایی برای سایر کالاها بود که در صورت رعایت آن توسط مرجع قبلی ثبت سفارشات چای، جلوی بروز تخلفات گسترده در حوزه چای گرفته می‌شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در تلاش هستیم با اجرای این فرایند و سپس سیستمی شدن ثبت سفارشات هم در جهت شفافیت و هم تسریع در امور و حذف گلوگاه فساد گام مؤثری برداشته شود. جاهدی یادآور شد: طبق نظر کارشناسان گشایش ثبت سفارشات چای پس از بروز مشکلات و چند ماه توقف، امیدی برای حل مشکلات فعالان صنف چای است که با رفع سایر موانع از قبیل تعیین کالا و نوع نرخ ارز و حجم و میزان مجاز واردات، صنعت چای کشور از بحران به‌وجودآمده عبور کند و به فعالیت خود ادامه دهد.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.