صفحه اصلی / اسلایدر / وزیر نیرو: همه مشترکان برق با صرفه‌جویی پاداش می‌گیرند
وزیر نیرو: همه مشترکان برق با صرفه‌جویی پاداش می‌گیرند

وزیر نیرو: همه مشترکان برق با صرفه‌جویی پاداش می‌گیرند

کسب و کار نیوز- وزیر نیرو با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی تاکنون بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مشترکان حائز شرایط دریافت پاداش شده‌اند، گفت: همه مشترکان در سراسر کشور با صرفه‌جویی مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «علی‌اکبر محرابیان» در گفت‌وگویی اظهار داشت: یک ماه از آغاز اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی گذشته است و بر اساس آمار استخراج شده، بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مشترکان حائز شرایط دریافت پاداش شده‌اند.

وی ادامه‌داد: پیش‌بینی می‌شود با گرم‌تر شدن هوا ظرفیت صرفه‌جویی بیشتر شده و مشترکان بیشتری شامل این پاداش شوند.

وزیر نیرو به قبض مشترکی در خوزستان اشاره و خاطرنشان‌کرد: این مشترک نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۷ درصد صرفه‌جویی بیشتری اعمال کرده و براین‌اساس مشمول دریافت ۵۱۹ هزار تومان پاداش شده است.

محرابیان اضافه‌کرد: همه مردم ایران با رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توانند از این مزیت برخوردار شده و پاداش دریافت کنند. وی در عین‌ حال گفت: چنانچه مشترکی رعایت صرفه‌جویی نداشته باشد، مشمول قیمت غیریارانه‌ای برق شده و شاهد قبضی گران‌قیمت خواهد بود.

رشد تولید در بخش صنعت

وزیر نیرو در باره وضعیت مصرف برق در بخش صنعت، افزود: تأمین برق صنایع در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ با رشد همراه شد، به‌گونه‌ای که شاهد رشد ۹.۵ درصدی در این بخش بودیم.

محرابیان ادامه‌داد: بالاترین میزان  مصرف در فصل تابستان است و با این‌وجود در بین صنایع، صنعت فولاد در تابستان ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۲ درصد رشد تولید داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: میزان رشد تولید در صنایع کشور در تابستان ۱۴۰۱ در مجموع ۱۷ درصد بیشتر شد، دراین‌بین فولادی‌ها ۲۴ درصد، سیمانی‌ها ۱۳درصد و دیگر فلزات  ۱۲ درصد رشد داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال این رشد بیشتر شود.

اسامی اداره‌های متخلف برقی اعلام شد

وزیر نیرو درباره وضعیت مصرف برق در بخش اداری، گفت: یک‌هزار مگاوات صرفه‌جویی در بخش اداری پیش‌بینی شده است.

محرابیان اظهار داشت: بررسی روند مصرف در بخش اداری نشان می‌دهد، رعایت مصرف از سوی این بخش جدی‌تر شده است؛ به‌گونه‌ای که تابه‌حال ۶۴۰ مگاوات صرفه‌جویی حاصل شده است. وی افزود: البته هنوز با پیش‌بینی انجام شده فاصله داریم که دستگاه‌ها و بانک‌ها باید در این زمینه جدی وارد شوند.

وزیر نیرو بیان‌داشت: اسامی اداره‌هایی که رعایت صرفه‌جویی نکرده‌اند از امروز اعلام می‌شود.

محرابیان ادامه داد: امروز اسامی پنج دستگاهی که رعایت صرفه‌جویی نکردند اعلام شد. وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری همه بخش‌های اداری، عمومی، خانگی، تجاری شاهد صرفه‌جویی خوبی در مصرف برق باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.