صفحه اصلی / اسلایدر / پرداخت ۲۹ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در ۳ ماهه اول سال
پرداخت ۲۹ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در ۳ ماهه اول سال

پرداخت ۲۹ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در ۳ ماهه اول سال

کسب و کار نیوز- مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره روند اعطای وام ازدواج در بانک‌ها گفت: از ابتدای سال جاری تا ۳۱ خرداد شبکه بانکی ۲۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج اعطا کرده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد ۸ درصدی اعطای اعتبارات مواجه شدیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی سحابی در برنامه تهران بیست خاطرنشان کرد: به بانک‌ها ابلاغ کردیم فقط یک ضامن برای اعطای تسهیلات فرزندآوری درخواست کنند و به تخلفات بانک‌هایی که ضامن بیشتری بخواهند رسیدگی خواهد شد. مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: ما اعلام کردیم که باید ۱۵ روز روند اعطای تسهیلات به جوانان طول بکشد. شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات وام ازدواج جدی است و تا پایان خردادماه ۲۹ همت وام ازدواج اعطا شده است. بانک‌ها اعطای وام ازدواج را مسئولیت اجتماعی خودشان می‌دانند و به آن تمکین می‌کنند. شماره تلفن ۲۷۰۶ بانک مرکزی پاسخگوی متقاضیان وام ازدواج و رسیدگی به شکایات آنها است اگر مشکلی در زمینه ضمانت داشتند با ما مطرح کنند و شکایت کنند.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی در این زمینه جدی است افزود: اعلام کردیم که اگر تخلفی در بانک‌ها در این زمینه رخ دهد مدیرعامل بانک موظف است که رئیس شعبه را عزل کند. مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی توضیح داد: ۱۸۰ میلیون رقم وام ازدواج است و جوانان زیر ۲۳ سال ۲۲۰ میلیون وام ازدواج می‌گیرند.

وی در ادامه بیان کرد: شبکه بانکی این تسهیلات را از محل حساب‌های قرض‌الحسنه خودش پرداخت می‌کند و ما رشد منابع حساب‌های مردمی را نداشتیم. اگر قانون‌گذار به میزان تورم این رقم را افزایش دهد بانک‌ها به دلیل اینکه با محدودیت منابع روبرو هستند و در پرداخت این وام با مشکل روبه‌رو می‌شوند ولی باز هم به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.