صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزیر ارتباطات خبر داد/معافیت مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی فعال در سکوهای داخلی
وزیر ارتباطات خبر داد/معافیت مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی فعال در سکوهای داخلی

وزیر ارتباطات خبر داد/معافیت مالیاتی کسب‌وکارهای اینترنتی فعال در سکوهای داخلی

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از مشکلاتی که در کوچ کسب‌وکارهای اینترنتی از سکوی خارجی به داخلی وجود داشت، این بود که آن‌ها باید در پلتفرم‌های بومی مالیات می‌پرداختند که دولت یک معافیت مالیاتی برای این گروه از کسب و کارهای برخط فراهم کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تشریح مصوبات دولت در حوزه کسب و کارهای اینترنتی اظهار داشت: دولت این تسهیل را فراهم کرده تا کسب و کارهای اینترنتی داخلی در استفاده از سکوهای داخلی از معافیت مالیاتی برخوردار شوند و حتی برای آن دسته از کسب و کارهای مجازی که علاوه بر فعالیت در فضای مجازی کسب و کار فیزیکی هم دارند، مصوب شد در صورتی که صورتهای مالی بخش مجازی فعال باشد، مشمول معافیت خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه، آن دسته از کسب و کارهای اینترنتی که تا پایان ۱۴۰۱ کد مالیاتی نداشته و اظهارنامه مالیاتی کار نکرده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار می شود که این اقدام امکان خوبی تا در صفحه‌های داخلی فعالیت کنند.

وی با اشاره به مهاجرت کسب و کارهای اینترنتی از سکوهای داخلی به سکوهای خارجی به دلیل پرداخت مالیات اظهار کرد: دولت این تسهیل را فراهم کرده تا کسب و کارهای اینترنتی داخلی در صورت استفاده از سکوهای داخلی معافیت مالیاتی داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این مصوبه را بستر خوبی برای فعالیت کسب و کار ها در بستر فضای مجازی دانست.

زارع پور با بیان اینکه شب و روز در تلاش هستیم تا سرعت اینترنت افزایش پیدا کند، از برنامه دولت برای برخورداری هشت میلیون خانوار از فیبر نوری تا پایان سال خبر داد.

وی افزود: اکنون حدود ۳/۵ میلیون تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند به طوری که سرعت اینترنت را بیش از ۱۰۰ شهر تا هزار مگابیت بر ثانیه افزایش داده است.

وزیر ارتباطات به تلاش برای تلاش تولید گوشی تلفن همراه در کشور با همکاری وزارت صمت اشاره کرد و افزود: برنامه ای نیز طراحی شده تا از ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد برای تولید گوشی استفاده کنیم. اکنون در منطقه ویژه اقتصادی پیام به چند شرکت زمین ارائه شده و در حال راه اندازی خط تولید هستند.

وی درباره تغییر نیافتن ساعت در برخی گوشی های تلفن همراه نیز توضیح داد که این تغییر به صورت خودکار در حدود ۹۳ درصد از گوشی ها اتفاق افتاده است و مشکل در تولیدکنندگانی است که ما با کشورهای آنها ارتباط رسمی نداریم که در این رابطه هم در حال مذاکره هستیم که مدل به مدل مشکل حب شود.

همچنین مطالعه کنید:

۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

به گزارش کسب و کار نیوز، بخشی از آب مورد نیاز کشور از آب موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.