صفحه اصلی / اسلایدر / تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری تا ۲ روز آینده
تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری تا ۲ روز آینده

تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری تا ۲ روز آینده

کسب و کار نیوز- براساس طرح سازمان امور مالیاتی، حساب‌های بانکی افراد به صورت شخصی و تجاری تا دو روز آینده تفکیک خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس طرح سازمان امور مالیاتی حساب‌های بانکی افراد به صورت شخصی و تجاری تا دو روز آینده تفکیک خواهد شد و این اقدام مهمی برای جلوگیری از فرار مالیاتی عده‌ای از فعالان اقتصادی است که با حساب‌های شخصی خود کار تجاری انجام می‌دهند.

محمدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در شبکه سیما در این خصوص گفت: ۱۷۸ هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.

حسین میرزاپور مدیر نرم‌افزار بانک مرکزی در همین ارتباط گفت: با الگوریتم‌هایی که داریم حساب‌های تجاری و شخصی را شناسایی می‌کنیم و آن‌هایی که تراکنش‌های بالایی دارند به عنوان حساب تجاری شناسایی می‌شوند.

حسن میرزاپور گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی تا کنون ۲۴ بانک به طرح تفکیک حساب شخصی از تجاری پیوسته‌اند و ۶ بانک دیگر تا پایان خرداد ماه به این طرح متصل می‌شوند.

به گفته میرزاپور، ۱۷۸ هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.

گفتنی است، تا کنون بانک‌های سرمایه، سینا، قرض الحسنه مهر ایران، دی، ایران‌زمین و بانک ایران و ونزوئلا به طرح تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری نپیوستند که قرار است تا آخر ماه جاری آن‌ها هم بپیوندند.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.