صفحه اصلی / اسلایدر / ضرورت تعیین تکلیف کارتخوان‌ها با گردش میلیاردی بدون پرونده مالیاتی
ضرورت تعیین تکلیف کارتخوان‌ها با گردش میلیاردی بدون پرونده مالیاتی

ضرورت تعیین تکلیف کارتخوان‌ها با گردش میلیاردی بدون پرونده مالیاتی

کسب و کار نیوز- ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان از سال ۱۴۰۰ انجام شد اما پوزهای برخی صاحبان مشاغل به پرونده‌های مالیاتی آنها متصل نشده که با توجه به گردش حساب بالای برخی از این افراد لازم است سازمان امور مالیاتی با همکاری بانک مرکزی نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، در حال حاضر و با گذشت حدود یک سال از اولین فراخوان اجرای پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و همچنین ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان که اواخر سال ۱۴۰۰ انجام شد به نظر می‌رسد همچنان دستگاه‌های کارتخوان برخی از اصناف به پرونده‌های مالیاتی آنها متصل نشده است.

البته جزئیات دقیقی از تعداد این اصناف، تعداد پوزهای آنها و گردش مالی این پوزها وجود ندارد اما با توجه به اینکه به نظر می‌رسد این اصناف از اصناف مهم کشور هستند لازم است هر چه سریعتر اقدامی در خصوص اتصال دستگاه‌های کارتخوان آنها نیز انجام شود.

البته باید توجه داشت که ظاهرا اینگونه نیست که برای کل یک صنف چنین اتفاقی رخ داده باشد و برخی از صاحبان مشاغل عضو اصناف مشخص هستند که همچنان دستگاه‌های کارتخوان آنها به پرونده مالیاتی متصل نشده است.

با توجه به اینکه اطلاعات دستگاه‌های کارتخوان سایر مودیان از سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفته است، این سوال وجود دارد که آیا برای اصنافی که تا کنون دستگاه کارتخوان آنها به پرونده مالیاتی آنها متصل نشده است نیز چنین اتفاقی رخ داده است؟ اگر چنین نباشد قطعا باید پس از ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان باقی مانده داده‌های مربوط به سال‌های قبل نیز مجددا مورد بررسی قرار بگیرد تا شاهد تبعیض بین مودیان و اصناف نبوده باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.