صفحه اصلی / اسلایدر / رشد نرخ سود بین بانکی/ نرخ سود شبانه بانک‌ها ۲۳.۴۸ درصد شد
رشد نرخ سود بین بانکی/ نرخ سود شبانه بانک‌ها ۲۳.۴۸ درصد شد

رشد نرخ سود بین بانکی/ نرخ سود شبانه بانک‌ها ۲۳.۴۸ درصد شد

کسب و کار نیوز- روند نزولی نرخ سود بین بانکی در هفته گذشته متوقف شد؛ برهمین اساس نیز نرخ سود با افزایش نسبت به هفته قبل به ۲۴.۴۸ درصد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۴ خرداد با افزایش نسبت به هفته قبل از آن، به ۲۴.۴۸ درصد رسید. نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به ۱۷ خردادماه سال جاری با کاهش ۲۱ صدم درصدی به ۲۳.۴۴ درصد رسیده بود. این نرخ در هفته پیش از آن نیز با کاهش یک دهم درصدی به ۲۳.۶۵ درصد رسیده بود.

کاهش نرخ بهره بین بانکی از هفته منتهی به ۳ خرداد ماه آغاز شده بود و در این مدت ۳۱ صدم درصد کاهش یافت ولی این روند از هفته منتهی به ۲۴ خردادماه متوقف و افزایشی شد.

نرخ سود بانکی|سود بانکی ,

به گزارش تسنیم، روند صعودی نرخ بهره بین‌بانکی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد؛ از هفته منتهی به ۳۰ آذرماه، نرخ سود بین‌بانکی وارد کانال ۲۱درصدی شده و تا هفته منتهی به ۱۹ بهمن ماه در همین کانال در نوسان بود ولی از ۲۶ بهمن ماه این نرخ رکورد جدیدی در کانال ۲۲درصدی به ثبت رساند و حالا این نرخ در کانال ۲۳درصدی در نوسان است.

بانک مرکزی در واکنش به افزایش نرخ سود بین‌بانکی، کریدور این نرخ را که پیش از این از ۱۴ تا ۲۲ درصد بود به ۱۷ تا ۲۴ درصد افزایش داد، نرخ بهره بین‌بانکی اما بار دیگر به سقف کریدور جدید خود نزدیک می‌شود و باید دید که بانک مرکزی اجازه شکسته شدن این سقف را خواهد داد یا نه.

نرخ سود بین‌بانکی چیست؟

ممکن است بانک‌ها در دوره‌های مالی کوتاه‌مدت روزانه یا هفتگی با کسری یا مازاد نقدینگی روبه‌رو شوند. اگر بانکی دچار کسری نقدینگی شود، باید از طریق وام گرفتن آن را جبران کند تا به حالت تعادل برسد، برای اینکه بانک‌ها برای حل این مشکل به بانک مرکزی نیاز نداشته باشند، بازاری را به‌نام بازار بین‌‌بانکی تشکیل داده‌اند که در آن به یکدیگر وام دهند. اکثر وام‌های بین‌بانکی سررسید کوتاه‌مدت یک‌هفته‌ای یا کمتر دارند. وام‌دهی بانک‌ها به یکدیگر بر مبنای یک نرخ سودی است که به آن نرخ سود بین‌بانکی گفته می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.