صفحه اصلی / اسلایدر / تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالا در فروردین ۱۴۰۲
تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالا در فروردین ۱۴۰۲

تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالا در فروردین ۱۴۰۲

کسب و کار نیوز- عملکرد یک ماهه بنادر کشور در فروردین امسال نشان می‌دهد، در بنادر کشور ۳ میلیون مسافر جابجا، ۱۲ میلیون تن کالا در بنادر تجاری کشور تخلیه و بارگیری و ۱۷۲ هزار کانتینر بیست فوتی TEU جابجا شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در یک ماهه سال ۱۴۰۲، به میزان ۱۲ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ میلیون تن یعنی حدود ۸ درصد کاهش داشته است، و با بررسی روند ۱۰ ساله تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در یک ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۱۳ میلیون تن ثبت شده است.
این گزارش در خصوص عملیات کانتینری بنادر در یک ماهه سال ۱۴۰۲ حاکی از عملیات کانتینری به میزان ۱۷۲ هزار TEU است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۷۷ هزار TEU) ۳ درصد کاهش داشته است وبررسی روند ۱۰ ساله عملیات کانتینری بنادر نشان می‌دهد که بیشترین میزان عملیات کانتینری بنادر در۱ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۲۵۶ هزار TEU ثبت شده است.
بر اساس این گزارش، تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در فروردین ماه سال ۱۴۰۲، به میزان ۳ میلیون نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون نفر) تغییری نداشته است.

همچنین مطالعه کنید:

خبر مهم برای دارندگان دسته چک/ مهلت پذیرش چک‌های قدیمی در چکاوک تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در حال حاضر و با گذشت دو سال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.