صفحه اصلی / اسلایدر / پروازهای مستقیم ایران و روسیه افزایش می‌یابد
پروازهای مستقیم ایران و روسیه افزایش می‌یابد

پروازهای مستقیم ایران و روسیه افزایش می‌یابد

کسب و کار نیوز- وزیر راه از افزایش پروازهای مستقیم بین ایران و روسیه خبر داد و گفت:زیرساخت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت برای ارتقای مبادلات تجاری ۲ کشور در حال تقویت است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش در مراسم روز ملی روسیه با بیان این‌که روابط دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روند رو به رشدی در پیش گرفته است، اظهار کرد:‌ سفرهای متقابل هیئت‌های عالی‌رتبه دولتی و بخش خصوصی، افزایش حجم مبادلات بازرگانی، افزایش سرمایه‌گذاری متقابل، تنوع در سبد کالاهای صادراتی و وارداتی، افزایش حجم ترانزیت و طرح‌های اقتصادی مشترک و افزایش تعداد پروازهای مستقیم بین شهرهای مختلف دو کشور از جمله موارد قابل ذکر در این راستا است.

وی افزود: برای تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی و ایجاد ارتباطات مالی و بانکی آینده رو به رشدی را متصور هستیم. وی اضافه کرد: هماهنگ سازی استانداردها، تسهیل و افزایش تجارت کالا و خدمات، بهره گیری از تجارب و ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور برای تأمین بازارهای یکدیگر و حضور در بازارهای ثالث و همچنین در حوزه کسب کارهای نوپا مبتنی بر فناوری‌های نوین اقدامات مؤثری نیز در جریان است و این روابط، چشم انداز مثبت و روشنی دارند.

رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه علاوه بر روابط دوجانبه در بسیاری از مسایل منطقه‌ای و بین المللی نیز مواضع همسو و همکاری نزدیکی دارند.اقدام برای تأمین منافع ملی در پرتو نگرش بلندمدت به تحولات بین‌المللی و تلاش برای برقراری نظام بین‌المللی عادلانه مبتنی بر چند جانبه گرایی به عنوان مهمترین اقدامات دو کشور در این راستا قابل ذکر است.

بذرپاش گفت: دو کشور در سازمان همکاری‌های شانگهای، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همچنین در مناطق آسیای مرکزی دریای خزر و قفقاز جنوبی با هدف برقراری صلح و ثبات و توسعه اقتصادی در منطقه با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند.

وی تصریح کرد: موافقتنامه تجارت آزاد بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی از عوامل تسهیل کننده روابط اقتصادی دو کشور است که امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آن، زمینه‌های توسعه مبادلات بازرگانی و همچنین سرمایه‌گذاری برای تولیدات مشترک افزایش یابد.

وی با تأکید بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوستانه با کشورهای دوست و همسایه، برای مردم و دولت کشور دوست و همسایه روسیه، صلح، آرامش، رفاه و توسعه آرزو کرد.

در این مراسم، الکسی ددف سفیر فدراسیون روسیه در ایران گفت: روسیه روابط خود را با همه کشورها بر اساس اصول متقابل برقرار کرده که نمونه برجسته آن روابط دوستانه با ایران است. با وجود تحریم‌ها علیه ایران و روسیه، تعاملات ما با تهران در همه عرصه ها توسعه می‌یاید.

وی اظهار کرد: در سال جاری روسای دولت ایران و روسیه ۴ بار مکالمه داشتند و در همه مجامع بین‌المللی از یکدیگر حمایت کردند.

سفیر روسیه در تهران در ادامه به اهمیت کریدور بزرگ شمال_ جنوب در ایران اشاره و استقبال روسیه برای همکاری با ایران در این پروژه را یادآور شد.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.