صفحه اصلی / اسلایدر / رشد صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای آمریکای لاتین با سفر رئیسی
رشد صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای آمریکای لاتین با سفر رئیسی

رشد صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای آمریکای لاتین با سفر رئیسی

کسب و کار نیوز- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با کشورهای آمریکای لاتین به شکستن فضای تحریمی کمک مهمی می‌کند، گفت: سفر رئیس جمهوری به آمریکای لاتین زمینه رشد صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی را فراهم می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، «یحیی آل اسحاق» با اشاره به سفر رییس جمهور به آمریکای لاتین، اظهار داشت: توسعه روابط اقتصادی و سیاسی برای کشورها بسیار سودمند است، به ویژه در حوزه اقتصاد به عنوان مکمل می‌تواند کمک بسیاری در بهبود اقتصادی کشورها کند.

عضو اتاق ایران افزود: ایران هر چه بیشتر بتواند با کشورهای منطقه، همسایگان و مقاصد دورتر روابط خود را توسعه دهد به همان نسبت رشد اقتصادی بیشتری را به دست می‌آورد که این اقدام بسیار مهم و شایسته‌ای است.

وی تاکید کرد: در رابطه با آمریکای لاتین و کشورهای مقصد رییس جمهوری علاوه بر اقتصاد از نظر فنی و حرفه‌ای مهم است؛ زیرا در حوزه‌ها مختلف پیشرفت‌های علمی و تولیدی را تجربه کرده‌ایم و از سوی دیگر این کشورها نیز در بخش‌هایی مانند تجهیزات پزشکی به توانمندی‌هایی دست یافته‌اند که می‌توانیم تبادلاتی را در این زمینه‌ها انجام دهیم.

آل اسحاق تصریح کرد: در حوزه انتقال تکنولوژی مسائل مربوط به پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌های برق و تولید امکانات فراوانی به دست آورده‌ایم که می‌توانیم صادرات و ارائه خدمات به کشورهای آمریکای لاتین را گسترش دهیم که در شکستن فضای تحریمی نقش مهمی دارد.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: حضور ایران در کشورهای آمریکای لاتین قطعاً توسعه بسیاری را به دنبال دارد، از سوی دیگر توسعه روابط تجاری رابطه مستقیمی با و امنیت ملی و رشد اقتصادی دارد.

وی بیان کرد: استراتژی دولت سیزدهم توسعه روابط با کشورهای منطقه، همسایه و تبادلات بین‌المللی در حوزه اقتصادی است که می‌تواند تاثیر چشمگیری بر ابعاد مختلف امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد، البته این تعاملات به شرط عملیاتی شدن راهگشا خواهد بود.

آل اسحاق با تاکید بر اینکه نمی‌توان حجم مبادلات را پیش‌بینی کرد، خاطرنشان کرد: آهنگ رشد تجارت با این کشورها را که بعضاً تا ۳۰۰ درصد در کشورهای دیگر رخ داده است، می‌تواند در توسعه و بهبود اقتصادی کشور تاثیر گذار باشد.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه این روابط ارزآوری بسیاری برای کشور به دنبال دارد، تاکید کرد: حضور در کشورهای آمریکای لاتین با صدور خدمات فنی و مهندسی مسیر گسترده‌ای را به روی ایران می‌گشاید که در حوزه‌های بسیاری تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه تا پایان مهر تغییری ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی دارایی نژاد از آرامش حاکم بر بازار میوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.