صفحه اصلی / اسلایدر / ۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده / طرح جمع آوری مشاوران املاک غیرمجاز تصویب شد
۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده / طرح جمع آوری مشاوران املاک غیرمجاز تصویب شد

۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده / طرح جمع آوری مشاوران املاک غیرمجاز تصویب شد

کسب و کار نیوز- علیرضا فخاری استاندار تهران از تصویب طرح جمع‌آوری مشاورین املاک غیرمجاز در تهران خبر داد. فخاری با بیان اینکه مباینه نامه‌ها توسط اصناف و اتحادیه مربوطه باید به سند رسمی تبدیل شود، تصریح کرد: بیش از ۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده که فرآیند شناسایی و ترتیب و توالی ثبت خانه‌های خالی به گونه‌ای باشد تا مرجع نهایی برای اعمال قانون ورود کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، استاندار تهران از تصویب طرح جمع‌آوری مشاورین املاک غیرمجاز در تهران خبر داد. علیرضا فخاری در جلسه شورای مسکن با اشاره به ابلاغ وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تامین متولی آماده‌سازی از سوی دستگاه‌ها اظهار کرد: طبق قانون تامین متولیان برای آماده‌سازی اراضی جهت تولید مسکن ضروری است که توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکل کمبود زمین در استان تهران افزود: دو متولی تامین زمین در استان، وزارت راه و شهرسازی و همچنین خودمالکین هستند که برای تسریع در امور شورای مسکن، راه و شهرسازی استان باید پیشنهاد دهنده اراضی قابل ساخت باشد.

استاندار تهران عنوان کرد: هدف گذاری برای تعیین جمعیت متقاضی نیز ضروری است، از سوی دیگر تمرکز بر بازآفرینی در استان برای تامین مسکن ضروری است و هر کدام از شهر‌های استان که شرایط بازآفرینی دارند، باید در این زمینه فعال شوند.

فخاری گفت: برنامه و بودجه استان باید در زمینه توزیع جمعیت در سطح کمک کند که در این راستا باید آمایش سرزمین صورت گیرد تا خدمات رسانی مبتنی بر هدف گذاری‌ها باشد.وی در مورد کنترل قیمت‌ها ادامه داد: قیمت مصالح، مالیات و فعل و انفعالات موثر بر قیمت مسکن باید در کارگروه ویژه تعیین و در هر جلسه شورا آخرین وضعیت گزارش شود.

استاندار تهران همچنین به ضرورت تامین امور زیربنایی و روبنایی در ساخت مسکن تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های متولی باید نسبت به تامین امور زیربنایی پیشگام باشند و تامین سرانه‌های آموزشی، بهداشتی و… نیز باید مدنظر قرار گیرد. فخاری با بیان اینکه مباینه نامه‌ها توسط اصناف و اتحادیه مربوطه باید به سند رسمی تبدیل شود، تصریح کرد: بیش از ۲۵ هزار خانه خالی در استان تهران شناسایی شده که فرآیند شناسایی و ترتیب و توالی ثبت خانه‌های خالی به گونه‌ای باشد تا مرجع نهایی برای اعمال قانون ورود کند.

وی به افزایش تسهیلات ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: تسهیلات ساخت مسکن از ۳۵۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون افزایش یافته و تسهیلات بافت فرسوده نیز به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است، به علاوه جامعه هدف طرح نهضت ملی مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که باید این امر محقق شود.

استاندار تهران در پایان از تصویب طرح جمع آوری مشاورین املاک غیرمجاز خبر داد و گفت: این طرح در تمام شهر‌های استان تهران آغاز شود.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه تا پایان مهر تغییری ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی دارایی نژاد از آرامش حاکم بر بازار میوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.