صفحه اصلی / اسلایدر / با ابلاغ بانک مرکزی/بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات شدند
با ابلاغ بانک مرکزی/بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات شدند

با ابلاغ بانک مرکزی/بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به انتشار مصوبات شدند

کسب و کار نیوز- بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی لزوم اطلاع رسانی مقررات ، شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی که موجد حق و تکلیف برای عموم باشد به همراه ایجاد زیرساخت لازم برای انتشار عمومی این دسته از اطلاعات را ابلاغ کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در این بخشنامه آمده است: در اجرای تکالیف مقرر در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال ۱۳۸۷ و ضوابط اجرایی آن و قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب سال ۱۳۹۰ و با عنایت به تعاریف مقرر در ماده نخست قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و ماده (۲) قانون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد از حیث دایره شمول آن نسبت به مؤسسات عمومی و خصوصی از جمله بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی دولتی و خصوصی، اهم احکام و تکالیف مقرر برای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در این خصوص ابلاغ می شود.

براساس این بخشنامه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف به انتشار همه مصوبات، دستورالعمل‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، ابلاغیه‌ها واطلاعیه که واجد حق و تکلیف برای عموم باشد، در سامانه‌های اختصاصی خود شدند.

همچنین بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف شدند ذیل تمام مصوبات، دستورالعمل‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، ابلاغیه‌ها، اطلاعیه ها و …، یک رونوشت با عنوان معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری جهت بارگذاری در سامانه ملی قوانین و مقررات کشور داشته باشند.

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مشمول نیز مکلف شدند همه اقدامات لازم در راستای تحقق اهداف و اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات،آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های مربوط به آن به منظور دسترسی عمومی به اطلاعاتی که موجدحق و تکلیف برای عموم باشد، از جمله ایجاد زیرساخت‌های مربوط و …را اعلام کنند.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.