صفحه اصلی / اسلایدر / سهم ۸۵ درصدی لوازم خانگی در بازار کشور
سهم ۸۵ درصدی لوازم خانگی در بازار کشور

سهم ۸۵ درصدی لوازم خانگی در بازار کشور

کسب و کار نیوز- دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ایران گفت: لوازم خانگی ۸۵ درصد سهم بازار را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، عباس هاشمی دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ایران گفت: لوازم خانگی ۸۵ درصد سهم بازار را در کشور به خود اختصاص داده است. او با اشاره به تشدید برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه از امروز گفت: در حال حاضر بهترین شیوه مبارزه با قاچاق کالا و عرضه کالا‌های بی‌هویت در این حوزه همین طرح است که اجرایی شد.

هاشمی با اشاره به مقوله قاچاق کالا در کشور و موفقیت‌های حاصله در این زمینه، از طرح وزارت صمت خبر داد و گفت: کالا‌هایی که از طریق کولبری و ته‌لنجی و با مجوز وارد کشور می‌شد نیز توسط شرکت‌های بزرگ داخلی رجیستر شوند و خدمات پس از فروش دریافت کنند؛ در این زمینه هرچند مقاومت‌هایی از سوی برخی شرکت‌ها وجود داشت، اما به دلیل اینکه ساماندهی بازار مد نظر بود، به توافقاتی نیز دست یافتیم.

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ایران در عین حال تاکید کرد: باید تامین ارز و مواد اولیه این محصولات برای جبران کمبود بازار در دستور کار قرار بگیرد، چرا که تولید لوازم‌خانگی کوچک نیازمند خطوط سنگین و گرانی نیست.

هاشمی گفت: عمده قاچاق لوازم‌خانگی را در بخش لوازم‌خانگی کوچک برشمرد و دلیل آن را تنوع مدل و محصولات و همچنین موضوع قاچاق‌پذیری است به طوری که شناسه کالا یا کد کالا که به آن بارکد نیز می‌گویند، در واقع شناسنامه کالا بوده و متمایز کننده کالای قاچاق از غیر قاچاق است.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.