صفحه اصلی / اسلایدر / کاهش عملکرد بنادر کشور در فروردین ماه/۱۰ درصد کالای اساسی تخلیه شده بارگیری شد
کاهش عملکرد بنادر کشور در فروردین ماه/۱۰ درصد کالای اساسی تخلیه شده بارگیری شد

کاهش عملکرد بنادر کشور در فروردین ماه/۱۰ درصد کالای اساسی تخلیه شده بارگیری شد

کسب و کار نیوز- بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی طی فروردین‌ماه عملکرد بنادر شمالی و جنوبی در تخلیه و بارگیری کاهش یافته و تنها ۱۰ درصد کالای اساسی تخلیه شده بارگیری شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوری در فروردین ماه امسالدر بنادر شمالی و جنوبی کشور ۱۱ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۶ تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۷ صدم درصد کاهش یافته است.

بر این اساس تخلیه و بارگیری کالای اساسی در اولین ماه فروردین یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۵۴۳ تن بوده که در مقایسه با فروردین ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۶.۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد. تخلیه و بارگیری کالای فلزی، ساختمانی و ماشین آلات به ترتیب ۱۴، ۷۳.۵ و ۳۷.۷ درصد رشد داشته است. تخلیه و بارگیری کود و مواد شیمیایی رشد منفی ۲۰ درصدی، منسوجات چرم رشد ۳۹.۹ درصدی، خرده بار و متفرقه رشد منفی ۵۰.۷ درصدی و کالای کانتینری رشد منفی۵.۲ درصدی داشته است.

همچنین تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی نیز ۸ درصد در مقایسه با فروردین سال گذشته کاهش یافته است. از سوی دیگر در حالی یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۸۳ تن کالای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده اما فقط ۱۳۹ هزار و ۸۶۰ تن آن بارگیری شده است، یعنی حدود ۱۰ درصد.

همچنین مطالعه کنید:

۷ میلیارد دلار کاهش تولید به دلیل ناترازی برق و گاز

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی طاهری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.