صفحه اصلی / اسلایدر / انتشار اوراق، راهکاری برای تامین نقدینگی خرید برنج
انتشار اوراق، راهکاری برای تامین نقدینگی خرید برنج

انتشار اوراق، راهکاری برای تامین نقدینگی خرید برنج

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان بورس گفت: در بازار فرابورس می توان با انتشار اوراق برای خرید برنج، بخشی از مشکلات نقدینگی تجار و بازرگانان حوزه خرید برنج را مرتفع کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید عشقی در حاشیه نشست با مدیران واحد‌های تولیدی وصنعتی مازندران درمرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل گفت: برای پرداخت سود سهامداران عدالت، شرکت‌هایی که در سال ۱۴۰۱ به مرحله سوددهی رسیده اند، همانند سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر و برابر برنامه زمانبندی پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: امسال شرایط و زمانبندی پرداخت سود سهامداران معمولاً ۴ تا ۶ ماه بعد از برگزاری مجامع شرکت‌ها است که تلاش خواهد شد حداکثر درکوتاه‌ترین زمان پرداخت شود.

 انتشار اوراق، راهکار جدید تامین نقدینگی خرید برنج مازندران

وی در بخش دیگری به مشکلات کمبود نقدینگی درخرید برنج که اکنون در مازندران به وجود آمده است، اشاره کرد وگفت: دراین راستا مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس واوراق بهادار اقدام و پیگیری خواهد کرد.

عشقی ادامه داد: در بازار فرابورس می توان با انتشار اوراق برای خرید برنج، بخشی از مشکلات نقدینگی تجار و بازرگانان حوزه خرید برنج را مرتفع کرد.

وی یادآورشد: جلسه‌ای با برخی فعالان اقتصادی شهرستان آمل برگزار شد، درخواست مدیران واحد‌ها به واسطه طرح‌های توسعه‌ای که داشتند، نیازمند حمایت وتامین مالی بودند.

عشقی گفت: یکی ازمشکلاتی که ما داریم ناآشنایی بنگاه‌های اقتصادی با ابزار‌های مالی بازار سرمایه است و برای این منظور مدیران واحد‌های تولیدی وصنعتی که نیاز‌ها وطرح‌های توسعه‌ای که داشتند را اعلام کردند وقرار شد برای هر یک از واحدها، چون شرایط و ویژگی‌های آن‌ها متفاوت است هم بحث انتشار اوراق را اعلام آمادگی کردیم که برای برخی ازاین شرکت‌ها انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه داشته باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۸۵ هزار قطعه زمین به روستاییان در قالب طرح مهاجرت معکوس

به گزارش کسب و کار نیوز، الحاق اراضی و تخصیص آن به متقاضیان در روستاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.