صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۳۲ درصدی خرید گندم از کشاورزان/ خرید تضمینی گندم به یک میلیون تُن رسید
رشد ۳۲ درصدی خرید گندم از کشاورزان/ خرید تضمینی گندم به یک میلیون تُن رسید

رشد ۳۲ درصدی خرید گندم از کشاورزان/ خرید تضمینی گندم به یک میلیون تُن رسید

کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی یک میلیون تُن گندم تاکنون خبر داد و گفت: خرید تضمینی گندم از آغاز سال جاری تا ۱۳ اردیبهشت، در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته از رشد ۳۲ درصدی برخوردار است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدسعید راد معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر این که خرید تضمینی گندم هم‌اکنون در ۷ استان گرمسیر کشور در جریان است، افزود: امسال میزان تحویل گندم توسط کشاورزان به مراکز خرید تضمینی نسبت به سال گذشته در همین زمان که ۷۵۹ هزار تُن بود، ۳۲ درصد رشد دارد.

وی با اعلام این که در استان خوزستان به عنوان بزرگ‌ترین استان تولیدکننده گندم کشور تا صبح امروز، ۶۲۳ هزار تُن گندم خریداری شده است، گفت: استان‌های کرمان با خرید تضمینی ۱۱۷ هزار تُن، فارس با ۸۵ هزار تُن و بوشهر با ۸۳ هزار تُن گندم، پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی خرید گندم قرار دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه با تأکید بر این که همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه‌های روغنی کلزا نیز از کشاورزان در جریان است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۳ هزار تُن از این محصول در ۷ استان جنوب کشور خریداری شده که استان خوزستان با خرید تضمینی ۲۴ هزار تُن کلزا در خرید این محصول نیز پیشتاز است.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.