صفحه اصلی / اسلایدر / صدور غیرحضوری ۳۰۲ هزار مجوز کسب و کار از ابتدای سال گذشته
صدور غیرحضوری ۳۰۲ هزار مجوز کسب و کار از ابتدای سال گذشته

صدور غیرحضوری ۳۰۲ هزار مجوز کسب و کار از ابتدای سال گذشته

کسب و کار نیوز- ۸۰۷ هزار و ۶۷۹ درخواست مجوز کسب و کار از ابتدای سال گذشته تا اول اردیبهشت ماه امسال در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۳۰۲ هزار و ۴۳۷ مجوز کاملا غیرحضوری و بدون کاغذ و کاملا الکترونیکی صادر شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب‌ و کار اظهار کرد: به ۱۵ هزار متقاضی بلاتکلیف به صورت پیامکی پرسشنامه فرستادیم تا بفهمیم کارشان کجا گیر کرده است. به گفته وی از اول سال جاری حدود ۱۶۷۰۰ درخواست پروانه کسب در درگاه ملی مجوزهای کشور mojavez.ir با موفقیت ثبت شده ولی فقط حدود ۱۷۰۰ پروانه صادر شده است.

بر اساس این گزارش درخواست‌های ثبت شده پروانه کسب از سراسر کشور مراحل ثبت، احراز هویت، نشانی و استعلام‌های ۸گانه را در درگاه ملی مجوزها بطور کاملا غیرحضوری و با موفقیت گذرانده‌اند.

پیش از این هم اعلام شده بود که نسبت صدور به درخواست در پروانه کسب نزدیک به ۱۰ درصد است اما این نسبت روزانه در حال افزایش است و امید می‌رود با آشناشدن متقاضیان و اتحادیه‌های صنفی با فرآیند جدید ثبت درخواست و صدور پروانه کسب، این نسبت به ۱۰۰درصد برسد و همه متقاضیان واجد شرایط پروانه کسب، بدون حضور و بدون کاغذ، در کمترین زمان مجوزشان را دریافت کنند.

در همین راستا رئیس اتاق اصناف ایران در نامه‌ای خطاب به روسای اتاق‌های صنفی و اتحادیه‌های کشور، شیوه‌نامه‌ اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها و اتصال مجوزهای صنفی به درگاه ملی مجوزها را ابلاغ کرد.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت بیش از ۳ میلیون شغل در کسب و کار خرد و خانگی

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمدحسین قمری مدیر کل خدمات وزارت صمت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.