صفحه اصلی / اسلایدر / صادرات خوراک دام و طیور ممنوع شد
صادرات خوراک دام و طیور ممنوع شد

صادرات خوراک دام و طیور ممنوع شد

کسب و کار نیوز- وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: صادرات خوراک دام و طیور از تاریخ ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ممنوع است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید جمال مدرسی دره سرپرست دفتر توسعه صادرات معاونت توسعه بازرگانی وزرات جهاد کشاورزی در نامه ای نوشت:با عنایت به واردات مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور با ارز نیمایی با نرخ رسمی و ضرورت بازنگری در سیاست ها و برنامه های صادراتی، صادرات خوراک دام، طیور با کد تعرفه های۲۳۰۹۹۰۹۰ و۲۳۰۹۰۵۰ از تاریخ ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ متوقف اعلام می شود.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: شایان ذکر است شرکت هایی که دارای موافقت اولیه از جلسات قبلی کمیته برای صادرات هستند نیز موظفند صادرات خود را متوقف نمایند.

کاهش ۱۹ درصدی واردات نهاده های دامی در سال ۱۴۰۱
بنابر این گزارش میزان واردات نهاده های دامی به کشور در سال گذشته با کاهش ۱۹ درصدی نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ به بیش از ۱۴ میلیون و ۳۴۵ هزار تن رسید.
ارزش واردات نهاده های دامی در سال  ۱۴۰۱، بیش از ۷میلیارد دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.
لازم به ذکر است؛ در سال گذشته بیش از ۸ میلیون تن ذرت به ارزش بیش از ۳.۲ میلیارد دلار وارد کشور شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۱۷ درصد و ارزشی ۳ درصد کاهش را تجربه کرده است.

همچنین در بازه مورد نظر در این گزارش، بیش از ۲.۳ میلیون تن جو به ارزش بیش از ۹۹۰  میلیون دلار وارد شده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب کاهش ۲۹ و یک درصدی داشته است.

براساس این گزارش، در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱.۳ میلیون تن کنجاله سویا به ارزش بیش از ۸۵۴ میلیون دلار وارد کشور شده که به لحاظ وزنی و ارزشی در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به ترتیب کاهش ۴۳ و ۳۳ درصدی را نشان می دهد.

در سال گذشته بیش از ۲.۵ میلیون تن دانه سویا به ارزش بیش از ۱.۹ میلیارد دلار وارد شده است که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به ترتیب افزایش ۱۵ و ۳۶ درصدی را به لحاظ وزنی و ارزشی تجربه کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

روند افزایش تولید نفت ایران همچنان ادامه دارد/ ایران سومین تولیدکننده اوپک

به گزارش کسب و کار نیوز ، گزارش ماه ژوئن اوپک نشان می‌دهد ۱۲ عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.