صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ هیچگونه افزایشی ندارد/برخورد جدی با گران فروشان
قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ هیچگونه افزایشی ندارد/برخورد جدی با گران فروشان

قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ هیچگونه افزایشی ندارد/برخورد جدی با گران فروشان

کسب و کار نیوز- مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ هیچگونه افزایش قیمتی ندارد و باید همچنان طبق نرخ مصوب عرضه شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، «مسعود امرالهی»با تاکید بر اینکه فروش تخم مرغ و گوشت مرغ بیش از نرخ مصوب تخلف است، افزود: گشت‌های نظارتی در استان‌ها بر روند عرضه و تقاضا نظارت دارند و با گران‌فروشان و کم‌فروشان برخورد می‌کنند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت برکالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: به تازگی اتحادیه میهن قیمت پیشنهادی خود را به دفتر امور طیور و بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ارائه داده اما این نرخ پیشنهادی باید در ستاد تنظیم بازار کشوری به تصویب برسد، بنابراین تا زمانی که نرخ جدیدی تصویب و ابلاغ نشده این محصولات باید طبق مصوبه قبل در بازار عرضه شوند.

وی یادآور شد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار همچنان قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی ۳۹ هزارو ۵۰۰ تومان و برای مصرف کنندگان ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان و گوشت مرغ هر کیلوگرم برای مصرف کنندگان ۶۳ هزارتومان است.

امرالهی با بیان اینکه درمورد عرضه مرغ در سراسر کشور مشکلی وجود ندارد، گفت: با تدابیر وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام، عرضه مرغ منجمد در کنار مرغ گرم در حال اجراست و اگر چنانچه شاهد افزایش قیمت نامتعارف در بازار باشیم، بازرسان ما در سراسر کشور آماده هستند با آن برخورد جدی داشته باشند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت محصولات در صورت ابلاغ نرخ جدید قابل تغییر است اظهارداشت: با توجه به مصوبه موجود، چنانچه قیمت این محصولات درب واحدهای تولیدی تا حلقه توزیع کننده بیش از نرخ مصوب به فروش برسد با گران فروشان و متخلفان برخورد تعزیراتی می شود.

وی با تاکید بر اجرای طرح مبارزه با گرانفروشی، افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی، از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کنند تا با گران فروشان و متخلفان برخورد تعزیراتی صورت گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.