صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / ورود پیشکسوتان ورزش به سرمایه گذاری در حوزه های عمرانی
ورود پیشکسوتان ورزش به سرمایه گذاری در حوزه های عمرانی

ورود پیشکسوتان ورزش به سرمایه گذاری در حوزه های عمرانی

کسب و کار نیوز- طرح‌های تعاونی عمرانی از جمله مشارکت‌های اجتماعی و اقتصادی بین مردم و ورزشکاران است که به جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال کمک می‌کند، در همین راستا تفاهمنامه‌ بین شرکت تعاونی پیشکسوتان کهن و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی‌ شهر تهران امضا شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، اتحادیه تعاونی‌های عمرانی‌ شهر تهران بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در راستای جلب مشارکت پیشکسوتان و ورزشکاران در اجرای پروژه‌های عمرانی، در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و دست‌اندرکاران حوزه ورزش در محل برج میلاد، برگزار شد، از این پروژه رونمایی کرد. با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و خصوصیات ورزش حرفه‌ای باید برای تامین رفاه و تضمین آینده اقتصادی ورزشکاران تمهیداتی اندیشیده شود. در همین راستا به اهتمام شرکت تعاونی پیشکسوتان کهن برای نخستین بار فرصتی برای مشارکت ورزشکاران در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی ایجاد شده است.

براساس تفاهمنامه‌ بین شرکت تعاونی پیشکسوتان کهن و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی‌ شهر تهران، پروژه چند منظوره «ماه‌لند» که یکی از پروژه‌های تجاری، مسکونی و فرهنگی کشور در منطقه اقتصادی ماهشهر است، به عنوان اولین پروژه مشترک حضور ورزشکاران در فعالیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای با هدف توزیع فرصت‌های عادلانه، در این برنامه معرفی شد.

همچنین در این مراسم، از طرح سرمایه‌گذاری در حوزه عمرانی که جهت تامین آینده رفاهی ورزشکاران راه‌اندازی می‌شود، رونمایی شد.

در این پروژه چند منظوره علاوه بر ظرفیت ایجاد شده برای ورزشکاران، عموم مردم نیز می‌توانند در این فرصت سرمایه‌گذاری مشارکت کنند تا پشتوانه‌ای برای آینده اقتصادی خود و فرزندانشان داشته باشند. هدف از اجرای این طرح، جذب مشارکت‌های عمومی در طرح‌های عمرانی و ایجاد فرصت‌های مناسب برای بهره‌مندی عموم در کنار چهره‌ها در حوزه ساخت‌وساز است.

در این رابطه، کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال و رئیس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال ایرانیان به خبرنگاران گفت: یکی از نیازهای طبیعی بشر «مسکن» است و دولت‌ها نیز همواره سعی می‌کنند که در راستای این مهم، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را داشته باشند، اما آنچه در کشور ما به خوبی جا نیفتاده، بهره‌گیری از ظرفیت تعاونی‌ها و مشارکت جمعی است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته، تعاونی‌ها بتوانند نقش پررنگ‌تری در جهت تولید مسکن داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مؤثری که در این راستا انجام شده، برنامه‌ریزی و طراحی پروژه‌ چند منظوره‌ در ماهشهر است که امیدواریم به بهبود وضعیت اقتصادی پیشکسوتان ورزشی کمک کند؛ امیدوارم این پروژه طبق آنچه برنامه‌ریزی شده پیش برود و متولیان بتوانند به قول‌هایی که داده‌اند، عمل کنند.

این پیشکسوت باشگاه استقلال افزود: این انتظار از اهالی ورزش می‌رود که از اینگونه طرح‌ها استقبال کنند تا سود جمعی حاصل از آن شامل تمامی اقشار جامعه شود. مشارکت در این قبیل پروژه ها می‌تواند هم به اوضاع معیشتی ورزشکاران و پیشکسوتان این حوزه کمک کند و هم با جلب مشارکت عموم، موجب رونق‌ بخشیدن به صنعت ساختمان باشد.

اولیایی با اشاره به اینکه موفقیت اینگونه پروژه‌ها مستلزم همراهی و همکاری جمعی است، عنوان کرد: برای اینکه این طرح‌ها با موفقیت همراه باشد، حتما ورزشکاران باید حضور مستمر داشته باشند و نقش اصلی را در پیشبرد آن ایفا کنند.

 

 

مشارکت چهره های ورزشی در تعاونی ها
حمید استیلی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران نیز در ارتباط با اقتصاد ورزش و به خصوص بحث سرمایه‌گذاری چهره‌های ورزشی در پروژه‌های عمرانی، بیان کرد: نام و اعتبار ورزشکاران می‌تواند به عنوان یک سرمایه تلقی شود، پس زمانی که وارد یک فعالیت اقتصادی می‌شوند به این نکته توجه دارند که اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها باید برد – برد باشد، یعنی هم ورزشکار از این سرمایه‌گذری بهره‌ ببرد و هم سود جمعی حاصل شود.
این پیشکسوت فوتبال افرود: شرکت تعاونی پیشکسوتان کهن از بدو فعالیت همواره دغدغه بهبود وضعیت معیشت پیشکسوتان فوتبال را داشته است، به همین دلیل فرصتی را تحت عنوان یک پروژه عمرانی برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته و با جذب سرمایه‌گذاران مردمی و چهره‌های مطرح ورزشی قصد دارد وضعیت معیشت ورزشکاران را بهبود بخشد و مردم نیز از اجرای آن منتفع شوند.
وی با اشاره به اینکه ورود چهره‌های مطرح ورزشی به اینگونه فعالیت‌های اقتصادی، مردم را دلگرم به سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت: این پروژه چند منظوره در مراحل اولیه است و با صداقتی که بین اعضای تعاونی پیشکسوتان و شرکت سرمایه‌گذار وجود دارد، امیدواریم هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.