صفحه اصلی / اسلایدر / متولدین ۱۴۰۱ از امروز سهامدار می‌شوند/ تخصیص ۱.۵میلیون تومان سهام برای هر نوزاد
متولدین ۱۴۰۱ از امروز سهامدار می‌شوند/ تخصیص ۱.۵میلیون تومان سهام برای هر نوزاد

متولدین ۱۴۰۱ از امروز سهامدار می‌شوند/ تخصیص ۱.۵میلیون تومان سهام برای هر نوزاد

کسب و کار نیوز- وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: والدین متولدین ۱۴۰۱ از دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه به‌مرور می‌توانند برای دریافت سهام نوزادان خود بدون مراجعه حضوری و از طریق درگاه ملی دولت هوشمند اقدام کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید احسان خاندوزی در گفت‌وگو با بخش خبری ۲۱ سیما، اظهار کرد: ماده ۱۱ قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده است که برای نوزادان تازه متولدشده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال ۱۴۰۱، یک‌ونیم میلیون تومان سهام به‌ازای هر فرد است.

وی افزود: با توجه به اینکه منابع این مصوبه فراهم شده است، هماهنگی‌های بین دستگاه‌ها یعنی سازمان بورس اوراق بهادار و ثبت احوال کشور انجام شده است و به‌دلیل اینکه بستر برای آنکه مردم بدون مراجعه و به‌راحتی این سهام را دریافت کنند، کمی زمان می‌برد؛ حالا این بستر فراهم شده است و به‌مناسبت عید سعید فطر متولدین ۱۴۰۱ می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

وزیر اقتصاد گفت: هر کدام از والدین متولدین سال ۱۴۰۱ می‌توانند به درگاه ملی دولت هوشمند به‌نشانی mygov.ir مراجعه کنند و از طریق شماره گوشی همراه خود کد یکتایی را دریافت می‌کنند و بعد وارد حوزه خدمات و مشاوره‌های فرزندآوری می‌شوند. اسامی تمام متولدین سال ۱۴۰۱ وجود دارد و از طریق آن اقدام می‌کنند.

خاندوزی ادامه داد: برای آنکه مراجعه یک‌باره صورت نگیرد، از دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه ابتدا برای نوزادان سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ در نظر گرفتیم که به‌سرعت از طریق سامانه، کد یکتا دریافت کنند و ثبت‌نام سجامی آنها از طریق دستگاه حاکمیتی صورت خواهد گرفت و یکی از سهام مربوط به صندوق‌های قابل معامله را پدر یا مادر انتخاب می‌کنند.

وی درباره متولدین ۱۴۰۰، بیان کرد: اجرای ماده ۱۱ قانون از مهر ۱۴۰۰ لازم‌الاجرا بود، اما چون منابع اجرا از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین نشد، با تأمین منابع برای متولدین ۱۴۰۱ اجرا خواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: این سهام تا ۲۳سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در ۲۴سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، دولت سیزدهم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.