صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ثبت ۴.۵ میلیارد تراکنش الکترونیکی میان دولتی‌ها و کسب‌وکارها در سال گذشته
ثبت ۴.۵ میلیارد تراکنش الکترونیکی میان دولتی‌ها و کسب‌وکارها در سال گذشته

ثبت ۴.۵ میلیارد تراکنش الکترونیکی میان دولتی‌ها و کسب‌وکارها در سال گذشته

کسب و کار نیوز- بیش از چهار و نیم میلیارد استعلام الکترونیکی، میان دولتی‌ها و کسب و کارها در سال گذشته ثبت شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، گذرگاه عمومی ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (PGSB) سال پرکاری را پشت سر گذاشت. این گذرگاه که محلی برای انجام استعلامات الکترونیکی میان دولت و کسب و کارها است، در سال گذشته شاهد ثبت بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تراکنش بود.

آمار تفکیکی تراکنش‌های گذرگاه عمومی ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ از آغاز تا پایان سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، ماه خرداد با انجام حدود ۶۳ میلیون تراکنش و ماه بهمن با بیش از ۶۹۴ میلیون تراکنش به ترتیب کم‌کارترین و پرکارترین ماه‌های سال را به خود اختصاص داده‌اند. اما در ادامه، آمار کمی تفکیکی‌تر در ماه بهمن حاکی از این است که در پرتراکنش‌ترین ماه گذرگاه PGSB در سال گذشته، تعداد ۳۴۶ سرویس ارائه شده، ۴۵ دستگاه سرویس دهنده و ۶۷۷ دستگاه سرویس گیرنده فعالیت داشته‌اند.

بر این اساس، سرویس‌دهنده‌های برتر در بازه زمانی فروردین تا اسفند که در مجموع ۴۶ دستگاه را تشکیل می‌دهند، اعم از وزارت کشور، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان اداری و استخدامی کشور هستند. هم‌چنین وزارت آموزش و پرورش و دو شرکت اسنپ و تپسی در میان ۶۸۴ دستگاه، عنوان برترین‌ سرویس گیرنده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

خدمات پرکاربرد مورد استفاده در گذرگاه عمومی خدمات دولت که در مجموع باعث شکل‌گیری بیش از چهار و نیم میلیارد تراکنش در سال گذشته شدند، به طور کلی شامل سرویس‌های وزارت کشور نظیر سرویس استعلام بیماری کرونا سکوی ایران من، سرویس ارسال پیام کوتاه دولت همراه و سرویس سپ(سامانه پیگیری) و یا همان سامانه نظرسنجی سازمان ادارای و استخدامی کشور است.

همچنین مطالعه کنید:

مرغ به قیمت مصوب رسید/ فروش مرغ در میادین میوه و تره‌بار زیر قیمت مصوب

به گزارش کسب و کار نیوز، مسعود امراللهی مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.