صفحه اصلی / اسلایدر / وصول ۴۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال گذشته
وصول ۴۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال گذشته

وصول ۴۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال گذشته

کسب و کار نیوز- رییس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی کشور از وصول ۴۷۰ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی در سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، ۵۴ درصد رشد یافته است.

به گزارش کسب و کار نیوز؛ «مجتبی امیری» اظهار داشت: در سال گذشته ۴۷۰ هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در منابع مالیات‌های مستقیم، کالاها و خدمات وصول شده که این رقم تحقق ۱۰۳ درصدی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه داشته است. وی افزود: از مجموع وصولی درآمدهای مالیاتی، بیش از ۲۹۳ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم با ۷۰ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۳۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی با بیان اینکه مالیات‌های مستقیم شامل مالیات بر اشخاص حقوقی، مالیات ‌بر درآمد و مالیات بر ثروت می‌شود، گفت: همچنین مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت ۱۸۹ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۲ درصدی را نشان می‌دهد.

امیری اضافه کرد: ۸۴ هزار میلیارد تومان سهم مالیات بر درآمدها وصول شد که این مالیات‌ها شامل مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی و خصوصی، مالیات مشاغل، مستغلات، متفرقه درآمد، درآمدهای حاصل از رسیدگی پرونده‌های مالیاتی مراکز درمانی مربوط به عملکرد سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ است. وی با بیان اینکه مالیات بر ثروت ۱۹ هزار میلیارد تومان وصول شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است، رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رییس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: ۱۷۶ هزار میلیارد تومان مربوط به وصولی مالیات در بخش کالاها و خدمات با ۸۴ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۵۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

به گفته امیری، در سال گذشته حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۷۰ درصدی داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

شاهد ثبات نسبی در بازار طلا هستیم

به گزارش کسب و کار نیوز ، نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر نقره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.