صفحه اصلی / اسلایدر / بانک مرکزی: با خرید و فروش ارز خارج از سامانه‌های مجاز مقابله می‌کنیم
بانک مرکزی: با خرید و فروش ارز خارج از سامانه‌های مجاز مقابله می‌کنیم

بانک مرکزی: با خرید و فروش ارز خارج از سامانه‌های مجاز مقابله می‌کنیم

کسب و کار نیوز- بانک مرکزی در خصوص فروش ارز خارج از سامانه‌های رسمی و فراتر از محدوده نرخ‌های مجاز، به فعالان بازار هشدار داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، این بانک در اطلاعیه ای اعلام کرد: حسب گزارش اعتراض‌های واردکنندگان، برخی از فعالان بازار ارز از جمله شرکت‌های صرافی و صادرکنندگان کالا و خدمات (عرضه کنندگان ارزی) بدون توجه به مقررات موضوعه نسبت به فروش ارز، خارج از سامانه‌های رسمی و فراتر از محدوده نرخ های مجاز، اقدام کرده‌اند.

بدیهی است هرگونه تخطی و تعدی شرکت‌های صرافی و صادرکنندگان از نرخ های اعلامی و یا خرید و فروش ارز خارج از سامانه های مجاز اعلامی توسط بانک مرکزی، با اقدامات نظارتی قاطع بانک مرکزی، مراجع قضایی و امنیتی مواجه شده و منجر به سلب صلاحیت مدیران عرضه کنندگان ارز و ابطال مجوز صرافی های متخلف می‌شود؛ همچنین متخلفین تحت عنوان اخلال در نظام ارزی نیز در محاکم قضایی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

‌به منظور پایش فعالان بازار ارزی کشور، بازرسی‌ها و نظارت‌های محسوس و نامحسوس توسط بازرسان بانک مرکزی و همچنین مراجع انتظامی و امنیتی در دستور کار قرار دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مرتکبان با شدیدترین برخوردهای ممکن مواجه خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

قدردانی مخبر از تلاش های کارکنان صنعت هوانوردی کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.