صفحه اصلی / اسلایدر / آخرین وضعیت تغییر نرخ های بلیت هواپیما/ افزایش قیمت منوط به تایید ستاد تنظیم بازار است
آخرین وضعیت تغییر نرخ های بلیت هواپیما/ افزایش قیمت منوط به تایید ستاد تنظیم بازار است

آخرین وضعیت تغییر نرخ های بلیت هواپیما/ افزایش قیمت منوط به تایید ستاد تنظیم بازار است

کسب و کار نیوز- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مراحل کارشناسی برای تعیین قیمت‌های جدید بلیت هواپیما طی شده است اما تصمیم نهایی در این باره بر عهده ستاد تنظیم بازار است.

به گزارش کسب و کار نیوز، کاپیتان محمد محمدی بخش در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندرکاران عملیات پروازی نوروز ۱۴۰۲‌، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بررسی قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: همه مراحل کارشناسی در اینباره طی شده و پیشنهادات به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است و منتظر نظر ستاد تنظیم بازار هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان فروردین یا اوایل اردیبهشت امسال، موضوع اصلاح قیمت بلیت هواپیما در ستاد تنظیم بازار نهایی شود. معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر نرخ های صنعت حمل و نقل هوایی مسافری اصلاح نشود، صنعت هوانوردی دچار چالش‌های زیادی خواهد شد.

بنابراین گزارش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز امشب در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: قیمت های جدید بلیت هواپیما در صورت تایید ستاد تنظیم بازار و پس از ابلاغ این ستاد، اعمال و اجرا می شود اما تا زمان ابلاغ نرخ های جدید، کماکان نرخ بلیت هواپیما همان قیمت های نرخ نامه سال ۱۴۰۰ است.

به گفته جعفر یازرلو پیش از این سران قوا دستورالعملی را تصویب کردند مبنی بر اینکه هر دستگاهی که نرخ گذاری می کند باید حتماً نظر سازمان حمایت را نیز جلب کند. وی ادامه داد: پس از موافقت سازمان حمایت با رشد نرخ بلیت هواپیما، موضوع به ستاد تنظیم بازار رفت و تا زمانی که نرخ نامه از سوی ستاد ابلاغ نشود، نرخ های جدید بلیت هواپیما اعمال نمی شود.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.