صفحه اصلی / اسلایدر / مذاکره وزیر راه با دستیار ویژه پوتین/ افزایش ترانزیت کالا از مسیر دریای خزر
مذاکره وزیر راه با دستیار ویژه پوتین/ افزایش ترانزیت کالا از مسیر دریای خزر

مذاکره وزیر راه با دستیار ویژه پوتین/ افزایش ترانزیت کالا از مسیر دریای خزر

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی و دستیار ویژه رییس جمهور روسیه در راس هیأت‌های دو کشور بر توسعه همکاری‌ها در بخش هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای و «حمل‌ونقل چندوجهی» و استفاده از ظرفیت ترانزیت کالا از مسیر دریایی خزر تأکید کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش شب گذشته در دیدار و مذاکره با ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهور روسیه توسعه همکاری‌های حمل ونقلی بین دو کشور را موجب کسب منافع توسط دو طرف دانست و گفت: اگرچه تاریخ تجارت دریایی بین بنادر دو کشور سابقه بسیار طولانی دارد، اما استفاده از ظرفیت بنادر فعال دو کشور در دریای خزر در همکاری‌های جدید می‌تواند مد نظر باشد.

وی با اشاره به میزبانی ایران از اولین کشتی باری رورو روسیه پس از ۲۱ سال در بندر نوشهر، این ترددها را گام بزرگی در تجارت دریایی بین ایران و روسیه برشمرد و بیان کرد: قراردادهای ایران و روسیه برای کشتی‌سازی در دریای خزر حائز اهمیت است و توسعه «حمل و نقل چندوجهی» با ورود اولین محموله ترانزیتی روسیه در سال گذشته از مسیر کریدور بین‌المللی شمال – جنوب می‌تواند نویدبخش همکاری‌های حمل‌ونقلی موثرتری باشد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: گسترش ظرفیت ترانزیتی مسیر دریایی از طریق کریدورهای دریای خزر از جمله کریدورهای شرق و غرب دریای خزر می‌تواند بر کاهش ترافیک زمینی سنگین قفقاز نیز موثر باشد.

بذرپاش با اشاره به همکاری‌های دو کشور در صنایع هوایی، خواستار توسعه همکاری‌ها در حوزه حمل ونقل هوایی بین ایران و روسیه شد.

وی ادامه داد: با تکمیل ۳۵ کیلومتر از مسیر ریلی رشت تا بندر کاسپین که یک بندر دریایی واقع در منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی است، شبکه ریلی، بندر انزلی و بندر کاسپین را به بنادر جنوبی ایران در خلیج فارس به ویژه بندرعباس متصل می‌کند که تحول مهمی در حمل و نقل چندوجهی با بنادر روسیه در شمال دریای خزر خواهد بود.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، در این دیدار ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهور روسیه به بیان جمع‌بندی جلسات کارشناسی و بازدید صورت‌گرفته توسط هیئت روس از مسیر ریلی رشت -آستارا پرداخت و خواستار توسعه همکاری‌های حمل ونقلی در تمام شقوق شد.

همچنین مطالعه کنید:

تمامی کالاها تا پایان سال شناسه‌دار می شوند

به گزارش کسب و کار نیوز ، حمید محله‌ای، مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.