صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت‌های جدید خودرو امروز اعلام می‌شود
قیمت‌های جدید خودرو امروز اعلام می‌شود

قیمت‌های جدید خودرو امروز اعلام می‌شود

کسب و کار نیوز- سخنگوی شورای رقابت گفت: قیمت‌های جدید خودرو امروز براساس پیشنهادهای سازمان حمایت اعلام می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، اسماعیل شجاعی امروز در یک برنامه تلویزیونی گفت: در طول سه ماه گذشته شورای رقابت با تشکیل کارگروه تخصصی و دعوت از تمامی بخش های تخصصی و مدیران شرکت‌های خودروسازی سعی کرده است سیاست گذاری دقیقی انجام دهد به شکلی که خودروساز بتواند تولید را افزایش دهد.

سخنگوی شورای رقابت در مورد قیمت گذاری خودرو بیان داشت : برای بررسی قیمت خودرو شورای رقابت، قیمت گذاری را به سازمان حمایت واگذار کرد . بنابراین سازمان حمایت نیز بررسی‌های لازم و تخصصی را انجام داده است.

وی افزود:  بر این اساس که سازمان حمایت هر خودرو را با سه خودروی مشابه خارجی مقایسه کرده است و به یک عدد مناسب رسیده است که آن را به شورا پیشنهاد داده است و این پیشنهادات امروز در شورای رقابت بررسی می شود.

وی با بیان اینکه در سیستم خودروسازی قیمت خودرو به خودروساز تحمیل شده است و قیمت خودرو به طور غیر عادی پایین نگاه داشته شده است افزود: دخالت بیش از اندازه حاکمیت در قیمت گذاری باعث تورم میشود.

سخنگوی شورای رقابت با اعلام این خبر که قیمت جدید خودرو امروز ابلاغ می‌شود، بیان داشت : قیمت‌های جدید خودرو قطعاً با افزایش مواجه خواهند شد.‌

وی در مورد عرضه خودرو در بورس کالا بیان داشت: در هیچ جای دنیا خودرو در بورس عرضه نمی‌شود و شورای رقابت نیز مخالف عرضه خودرو در بورس است، زیرا هدف تامین منافع مصرف کننده و تولید کننده است که این اتفاق با عرضه خودرو در بورس  نیفتاد. در حالی که از عرضه خودرو در بورس دولت سود می برد که هدف از عرصه خودرو در بورس سود دولت نبود.

همچنین مطالعه کنید:

از ابتدای سال تا ۲۸ خرداد/۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز موردنیاز واردات تأمین شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، اصغر بالسینی افزود: برای کالاهای اساسی و دارو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.