صفحه اصلی / اسلایدر / وعده پرداخت ۲۰۰ هزار وام نهضت ملی مسکن تا شهریور ۱۴۰۲
وعده پرداخت ۲۰۰ هزار وام نهضت ملی مسکن تا شهریور ۱۴۰۲

وعده پرداخت ۲۰۰ هزار وام نهضت ملی مسکن تا شهریور ۱۴۰۲

کسب و کار نیوز- در حالی بانک مسکن به ۳۰.۸ درصد تعهدات وام نهضت ملی مسکن در سال اول عمل کرده که سرپرست این بانک وعده پرداخت تسهیلات به ۲۰۰ هزار واحد را در سال جدید داده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، علی عسکری اظهار کرد: سال گذشته تعهد بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن حدود ۶۳ هزار میلیارد تومان بود. این میزان برای سال جدید حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان است که با احتساب تورم در این میزان حدود ۲۰۰ هزار واحد برای هر سال می‌رسد.

وی افزود: امیدواریم بانک مسکن با تمهیداتی بتواند متناسب با آورده مردم بتواند در کنار سایر عوامل ساخت و تولید نهضت ملی مسکن در اجرا قانون جهش تولید مسکن گام بردارد و به تعهدات خود در تولید مسکن جامه عمل بپوشاند.وی یادآور شد: علاوه بر بانک مسکن سایر بانک‌ها نیز باید در پرداخت تسهیلات مسکن نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش تسنیم، سال گذشته مورد اشاره سرپرست بانک مسکن از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ است. در این بازه زمانی سهمیه تخصیصی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن ۶۳ همت بود که از این رقم ۱۹.۴ همت معادل ۳۰.۸ درصد تسهیلات تکلیفی این بانک در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده بود.

در بخش تسهیلات شهری نهضت ملی مسکن، بانک مسکن ۱۸.۳ همت و در تسهیلات روستایی ۱.۱ همت را در بازه زمانی شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ پرداخت کرده است. سهمیه این بانک در سال دوم اجرا قانون جهش تولید مسکن (از شهریور ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲) ۸۱ هزار میلیارد تومان است. میزان دقیق عملکرد پرداخت تسهیلات بانک مسکن در سال اول نهضت ملی مسکن و ۶ ماه سپری شده از سال دوم مشخص نیست.

همچنین مطالعه کنید:

پوشش بیمه‌ای ۵ دهک اول درآمدی در دولت سیزدهم/ افتتاح تخت‌های بیمارستانی جدید در ماه‌های آینده

به گزارش کسب و کار نیوز، بهرام عین اللهی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.