صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / همکاری فناورانه تیم های استارت اپی ایرانی با ۶ کشور خارجی
همکاری فناورانه تیم های استارت اپی ایرانی با ۶ کشور خارجی

همکاری فناورانه تیم های استارت اپی ایرانی با ۶ کشور خارجی

کسب و کار نیوز- تیم های استارت اپی ایرانی در نشست سرمایه گذاری فناوری TIM۲۰۲۳ با ۶ کشور خارجی در حوزه های سلامت، آی تی، خدمات مهندسی، آموزش، زیست فناوری تفاهم نامه و قرارداد منعقد کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز، پنجمین دوره نشست سرمایه گذاری فناوری TIM۲۰۲۳، در پارک فناوری پردیس ۸ و ۹ اسفندماه برگزار شد. در این رویداد سرمایه گذاران استارت آپ ها، مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و غیره حضور داشتند.

در این رویداد علاوه بر حضور کشورهای D۸ سایر کشورها هم حضور داشتند. در این رویداد جلسات ارائه توسط سرمایه پذیرهایی همچون استارت آپ ها و طرح‌های فناورانه برگزار شد. ۱۰۵ شرکت دانش بنیان، استارت آپ، هسته فناور از کشورهای ایران، ترکیه، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، کنیا و ۵۲ سرمایه گذار و هیئت تجاری از کشورهای ایران، ترکیه، ارمنستان، بنگلادش، مالزی، سوریه، افغانستان، کنیا و گینه برای حضور در این نشست حضور داشتند.

همچنین اساتید دانشگاه‌ها، فعالان حوزه سرمایه گذاری، مراکز رشد، شتاب دهنده‌ها، دانشجویان و علاقه مندان به حوزه‌های فناوری و نوآوری در این رویداد حاضر شدند.

علاوه بر اینها به صورت آنلاین هیئت‌هایی از مغولستان، چین، اوکراین و کانادا در این رویداد حضور داشتند.

فناوری اطلاعات و نرم افزار، دارو و تجهیزات پزشکی، مهندسی مواد و مواد پیشرفته، معدن و انرژی، صنایع خلاق از حوزه‌هایی بودند که استارت آپ ها طرح‌های خود را حول این محورها ارائه کردند.

بر اساس اخرین اطلاعاتی که تیم اجرایی برگزار کنندهای این رویداد قرار داد، ۹ تفاهم نامه و قرارداد به رقم ۱۵ میلیون دلار بین تیم‌های استارت آپی و سرمایه گذاران منعقد شده است.

این تفاهم نامه‌ها و قرادادها در حوزه‌های سلامت، آی تی، خدمات مهندسی، آموزش، زیست فناوری بوده است. در این راستا قرار است ایران با ترکیه، عراق، عمان، اندونزی، کنیا، ارمنستان همکاری فناورانه داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی نیکبخت در قرارگاه امنیت غذایی نخستین هفته اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.