صفحه اصلی / اسلایدر / امکان تحویل سالانه ۱۰ میلیون کارت هوشمد سوخت
امکان تحویل سالانه ۱۰ میلیون کارت هوشمد سوخت

امکان تحویل سالانه ۱۰ میلیون کارت هوشمد سوخت

کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از همه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تجهیزات سامانه هوشند سوخت، برای تکمیل فرآیند بومی‌سازی تجهیزات این سامانه دعوت کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، علی‌اکبر نژادعلی در آیین رونمایی از تولید کارت هوشمند سوخت با حضور ابوالفضل نجارزاده، سرپرست بانک ملی در محل ساختمان مرکزی بانک ملی ایران گفت: یکی از چالش‌های ما در حوزه تجهیزات سامانه هوشمند سوخت، انحصاری بودن فناوری تراشه‌های کارت هوشمند سوخت بود که تنها در اختیار چند کشور بود و خوشبختانه هم‌اکنون به سمت بومی‌سازی در حوزه کارت‌های هوشمند سوخت ازسوی بانک ملی گام برداشته‌ و امیدواریم همه فرآیند تولید کارت‌های هوشمند سوخت و نیز تجهیزات این سامانه بومی‌سازی شود و بتوانیم از کشورهای خارجی به‌طور کامل بی‌نیاز باشیم.

وی افزود: در زمینه تولید و تحویل کارت‌های هوشمند سوخت با مشکلاتی روبه‌رو شده بودیم که با کمک دوستان ما در شرکت چاپ و نشر بانک ملی، این مشکل برطرف شده است. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: قرارداد امضا شده با بانک ملی ایران مبنی بر تولید و تحویل یک میلیون قطعه کارت هوشمند سوخت است که تاکنون ۸۰۰ هزار قطعه از آن تحویل شده و ۲۰۰ هزار قطعه دیگر نیز به‌زودی تحویل خواهد شد که امیدواریم بتوانیم با این فرآیند، کارت سوخت مالکان خودروها را با سرعت بیشتری تحویل دهیم.

نژادعلی همچنین با دعوت از همه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تجهیزات کارت هوشمند سوخت برای تکمیل فرآیند بومی‌سازی این تجهیزات، گفت: امیدواریم با همکاری شرکت‌های دوازده‌گانه‌ای که در حوزه پرداخت الکترونیک فعال هستند و می‌توانند با سرمایه‌گذاری در زمینه نوسازی تجهیزات جایگاه‌های عرضه همکاری کنند، به سمت نوسازی تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سامانه هوشمند سوخت در کشور حرکت کنیم. وی با تأکید بر اینکه فناوری سامانه هوشند سوخت نیاز به تعدادی ادوات و ابزار دارد، گفت: ما از خدمات بعضی از شرکت‌ها به‌منظور نوسازی این سامانه استفاده کرده‌ایم، اما با توجه به تأکیدهای مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌دنبال شرکت‌هایی هستیم که بتوانند فناوری سامانه هوشمند سوخت را بومی‌سازی کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به فرسوده و ناکارآمد شدن بعضی از تجهیزات جایگاه‌های عرضه سوخت، بیان کرد: تاکنون موفق شده‌ایم بعضی از تجهیزات سامانه هوشمند سوخت که قدمت ۲۰ ساله دارند، با همکاری چند شرکت دانش‌بنیان بومی‌سازی کنیم که امروز چند نمونه از آن در جایگاه‌های عرضه سوخت نصب و راه‌اندازی و آزمون‌های چندباره آن نیز انجام شده و به مرحله قرارداد رسیده و تولید انبوه آن آغاز و با تجهیزات قدیمی جایگزین شده است.

نژادعلی سامانه هوشمند سوخت را طرحی ملی و بی‌نظیر در دنیا در حوزه سامانه‌های هوشمند اعلام کرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه در سال ۸۵ و سهمیه‌بندی بنزین در سال ۸۶، از مصرف افسارگسیخته بنزین در کشور جلوگیری شد و شاهد کاهش ۱۲.۵ درصدی مصرف بنزین در کشور بودیم

سرپرست بانک ملی با اشاره به برنامه تحویل یک میلیون قطعه کارت هوشمند سوخت تولیدی در شرکت چاپ و نشر بانک ملی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: این شرکت آمادگی دارد سالانه ۱۰ میلیون کارت هوشمند سوخت را در اختیار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قرار دهد.

ابوالفضل نجارزاده در آیین رونمایی از تولید کارت هوشمند سوخت که با حضور علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در ساختمان مرکزی بانک ملی ایران برگزار شد، افزود: این نخستین بار است که همکاری غیرتسهیلاتی با مجموعه‌ای غیرشرکت داشته‌ایم و این ظرفیت را داریم که در گروه بانک ملی خدمات متنوعی را ارائه دهیم و علاقه‌مند هستیم کیف پول الکترونیکی سوخت را برای ۵۰ میلیون مشتری بانک ملی فعال کنیم.

وی با اشاره به همکاری‌های بانک ملی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: بانک ملی ایران علاقه‌مند است در زمینه تجهیز جایگاه‌های سوخت و ابزارهای نو پرداخت نیز با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همکاری و در فراخوان نیز شرکت کرده‌ایم. امیدواریم بتوانیم سال آینده کیفیت و سطح امنیتی این کارت‌های هوشمند تولیدی را بالاتر ببریم. این ظرفیت در همکاران ما وجود دارد و این دانش حاضر است و امیدواریم بتوانیم از این توان استفاده کنیم.

سرپرست بانک ملی با اشاره به اینکه این همکاری برای تحقق اهداف عالی کشور و تحقق شعار سال شکل گرفت و با همکاری دو سازمان توانستیم محصولی را ارائه دهیم که در اختیار مردم و نظام اقتصادی کشور قرار گیرد، بیان کرد: در مسائل مختلف و تولیدات راهبردی هر زمان وابسته به کشورهای خارجی بودیم، در بزنگاه‌ها دستمان خالی ماند و جایگزین نداشتیم و امروز برای این بومی‌سازی از همکاران خودم در شرکت چاپ و نشر بانک ملی تشکر می‌کنم.

نجارزاده افزود: وقتی موضوع انتشار کارت هوشمند سوخت مطرح شد، ‌متوجه شدیم ظرفیت و علم و تجربه آن در شرکت وجود دارد و خوشبختانه همکاران من در این حوزه که کمبود آن در کشور احساس می‌شد، توانستند به‌خوبی عمل کنند و ما می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که پس از این از این فناوری بی‌نیاز هستیم و این ظرفیت نیز وجود دارد که سالانه ۱۰ میلیون کارت هوشمند سوخت تحویل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دهیم.

وی تأکید کرد: شرکت چاپ و نشر بانک ملی بیش از ۸۵ سال قدمت دارد و با سابقه‌ترین شرکت در حوزه چاپ و نشر به‌شمار می‌آید که در سنوات گذشته و در تاریخ اقتصادی ایران نقش‌های مختلفی داشته و از زمانی که بانک مرکزی شکل نگرفته بود، وظیفه چاپ اسکناس و چاپ پول ملی کشور تا اوراق بهادار را به‌عهده داشته است.

سرپرست بانک ملی تصریح کرد: این ظرفیت در حوزه‌های دیگر نیز موجود است و مکاتبه‌ای با سازمان ثبت احوال انجام دادیم تا کارت ملی هوشمند را نیز پوشش دهیم که نمونه‌هایی نیز ارسال شده است و در صورت موافقت سازمان ثبت احوال، تا پایان سال، چاپخانه بانک ملی کارت هوشمند ملی را نیز تحویل سازمان ثبت احوال قرار خواهد داد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۴۲ میلیارد دلاری تجارت غیر نفتی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد رضوانی‌فر – معاون وزیر اقتصاد – اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.