صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / معاون علمی و فناوری: بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند
معاون علمی و فناوری: بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند

معاون علمی و فناوری: بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند

کسب و کار نیوز- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی گفت: فعالان حوزه دانش بنیان وطن پرست ترین فرزندان این کشور هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افزود: اینها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می توانند در هر کشوری حضور داشته باشند ولی ایستاده اند و به کشورشان خدمت می کنند.

وی در جواب اینکه دوستان از معاونت علمی تشکر می‌کنند، بنده نیز تشکر می کنم از تک به تک تمام کسانی که در سال‌های گذشته زحمت معاونت را به دوش کشیدند. دهقانی ادامه داد: نمایشگاه توانمدی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت‌هایی است که بانوان آن را تاسیس کرده اند و این موضوع برای ما شیرینی خاصی دارد. کاش زمان کمی بیشتر بود و اگر خبر برگزاری این رویداد زودتر از پایانش توسط رسانه ها برسد، دعوت می‌کنم تشریف بیاورند و از نزدیک دستاوردها را مشاهده کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به بانوانی که تحصیل  و کار می کنند، ادامه داد: آنها در حوزه  نوآوری تاثیرگذار هستند، محصولاتی را تولید کرده اند که برخی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است.  افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک کنیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور ادامه داد: همه محصولات جالب هستند ولی بنده شخصاً به حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما در اقتصاد دانش بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از مهمترین نیازها و همچنین جدیدترین سرمایه های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن بسیار کم بوده است.

دهقانی در پاسخ به اینکه کدام محصول غرفه های دانش بنیان برای شما تعجب آور بود، گفت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی‌کنیم. چیزی که برای بنده تعجب آور و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه‌هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و ممکن است درگیر مسایل دیگری نیز داشته باشند، اینقدر محکم ایستاده اند و کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: مهمترین چیزی که تعجب بینندگان این جمع را برمی‌انگیزد همت و غیرت این افراد است.

دهقانی تاکید کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری تسهیلاتی دارد که  در اختیار شرکت ها برای توسعه قرار می‌دهد. برای عزیزان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض الحسنه ۵۰۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته‌ایم.

وی خبر داد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در مسیر توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آن را به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم کنیم.

نمایشگاه توانمدی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی در حوزه‌های مختلفی همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب‌دهی و مشاغل خانگی را به نمایش گذاشته است.


روح‌الله دهقانی معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به همراه همسر رئیس جمهوری ضمن بازدید از این نمایشگاه، به محصولات و غرفه های مختلف سرزد و سخنان و دیدگاه های زنان تاثیرگذار که محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته بودند، را شنید و از نزدیک در جریان مشکلات موجود ارایه شده از سوی این افراد قرار گرفت.


تعداد بسیاری از بانوان راه‌یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه‌ها به نمایش گذاشته شده است و مراجعه کنندگان از جمله میهمانان خارجی و سایرین می‌توانند در سه بخش از این محصولات بازدید کنند.

لازم به ذکر است که میهمانان ۴۰ کشور دنیا از جمله سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و …  که به عنوان  شرکت کنندگان در نخستین کنگره بین‌المللی  بانوان تاثیر گذار در ایران حضور دارند نیز از این نمایشگاه بازدید کردند و در میان مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاه‌ها و روسای انجمن‌های ۲۸ کشور نیز حضور دارند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، دولت سیزدهم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.