صفحه اصلی / اسلایدر / پذیرش خودروهای وارداتی در بورس/ تاریخ عرضه چه زمانی است؟
پذیرش خودروهای وارداتی در بورس/ تاریخ عرضه چه زمانی است؟

پذیرش خودروهای وارداتی در بورس/ تاریخ عرضه چه زمانی است؟

کسب و کار نیوز- تعدادی از خودروهای وارداتی درحالی در بورس کالا پذیرش شده‌اند که هنوز ابهاماتی در زمینه امور گمرکی این خودروها وجود دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز، چهارم دی‌ماه نخستین شناور حامل محموله خودروهای وارداتی  در بندرلنگه پهلودهی کرد و کار ترخیص این خودروها آغاز شد. خودروهایی که دهم دی‌ماه به گمرک تهران رسیدند و اعلام شده است که فروش آن‌ها از سوم دی‌ماه در بورس کالا اغاز خواهد شد.

بر این اساس  خودرو سواریKIA CEEDبه تعداد۲۰۰دستگاه، خودرو سواریKIA K5به تعداد۵۰۰دستگاه، خودرو سواریKIA SPORTAGEبه تعداد۵۰۰ دستگاه، خودرو سواریKIA CERATOبه تعداد۵۰۰دستگاه، خودرو سواریKIA RIOبه تعداد۱۰۰ دستگاه، خودرو سواریKIA SELTOSبه تعداد۷۰دستگاه، خودرو سواریKIA SONETبه تعداد۷۰ دستگاه، خودرو سواریKIA PEGASبه تعداد۱۰۰ دستگاه و خودرو سواریKIA PICANTOبه تعداد۱۰۰دستگاه، در بورس کالا پذیرش شدند. همه این خودروها تولید شرکت KIA کشور کره جنوبی بوده که توسط شرکت بازرگانی کوشا خودرو نگین عرضه شده است.

پذیرش این خودروها در بورس کالا درحالی صورت گرفته است که پیگیری‌های ایسنا از عدم اظهار خودروها به گمرک حکایت دارد.

در این راستا، حیدری، کارشناس بورس کالا در گفت‌وگو با ایسنا، در این مورد توضیح داد: ضریب حق گمرکی هنوز بر اساس ضرایب گذشته است اما قانون طبق قانون امکان ثبت موقت شش ماهه وجود دارد. اما در این شرایط  گمرک اعلام می‌کند کالا اظهار نشده است. گمرک درحال حاضر منتظر تصمیم دولت است. زمانی دولت تصمیم بگیرد نرخ را قطعی کند، چه بر اساس روال گذشته باشد چه کاهشی یا افزایشی باشد، اظهار قطعی می‌شود.

وی درمورد پذیرش خودروها در بورس کالا نیز توضیح داد: عرضه کننده تا شش ماه پس از پذیرش فرصت دارد کالای خود را عرضه کند؛ در غیر این صورت عرضه ابطال می‌شود و فرآیند پذیرش دوباره باید طی شود.

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.