صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت پیاز کاهشی شد/ ‌روزهای آینده پیاز ارزان‌تر می‌شود
قیمت پیاز کاهشی شد/ ‌روزهای آینده پیاز ارزان‌تر می‌شود

قیمت پیاز کاهشی شد/ ‌روزهای آینده پیاز ارزان‌تر می‌شود

کسب و کار نیوز- قیمت پیاز که در روزهای گذشته تا کیلویی 40 هزار تومان رسیده بود اکنون کاهش یافته و پیش بینی می شود در روزهای آینده کاهش بیشتری داشته باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز، قیمت پیاز در یکی دو هفته گذشته تا کیلویی ۴۰ هزار تومان هم بالا رفت، اما اکنون قیمت کاهش یافته و پیش بینی می شود که در روزهای آینده هم شاهد کاهش بیشتر قیمت این محصول باشیم.

گزارش میدانی حاکی است که قیمت هر کیلو پیاز با کیفیت در بازار تهران به ۲۵ هزار تومان رسیده و این محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران کیلویی ۱۳ هزار تومان فروخته می شود.

* افزایش تعرفه صادرات پیاز مهمترین عامل کاهش قیمت

افزایش تعرفه صادرات پیاز مهمترین عامل این کاهش قیمت بوده است.

وزارت جهاد کشاورزی تعرفه صادرات پیاز را از ۵۰ به ۱۰۰ درصد افزایش داد و این موضوع روند صادرات را کندتر کرد و روی قیمت بازار تاثیر گذاشت.

بخشی از پیاز تولیدی به کشورهای پاکستان و عراق صادر می شد.

* پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت پیاز تا کیلویی ۱۱ هزار تومان

در روزهای آتی پیاز جنوب به بازار می‌آید، علاوه بر آن با رسیدن فصل برداشت پیاز پاکستان، این کشور واردات پیاز خود را از ایران متوقف می‌کند به این دلیل روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت در بازار خواهیم شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفته است که ظرف دو هفته آینده با به بازار آمدن پیاز بندر عباس و جیرفت شاهد کاهش دوبار‌ه قیمت خواهیم بود.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران همچنین گفت: با رسیدن موعد برداشت پیاز در پاکستان به عنوان یکی از واردکنندگان اصلی از ایران، دیگر این کشور و حتی عراق هم دیگر واردات پیاز نخواهند داشت که این امر هم به تعدیل دوباره قیمت منجر خواهد شد.

تولید پیاز در کشور حدود ۳ میلیون تن ومیزان مصرف داخلی ۲ میلیون تن است.

پیش‌بینی شده است که قیمت پیاز تا کیلویی ۱۱ هزار تومان هم کاهش یابد.

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.