صفحه اصلی / اسلایدر / سقوط سنگین بورس تهران / فارس صدرنشین ریزشی ها شد + نقشه بازار
سقوط سنگین بورس تهران / فارس صدرنشین ریزشی ها شد + نقشه بازار

سقوط سنگین بورس تهران / فارس صدرنشین ریزشی ها شد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۲۶۱۱۹ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۵۷ واحدی قرار گرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از گسترش نیوز ، بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین دومین هفته را با ریزش سنیگینی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، فولاد، میدکو، فملی، کگل، پارس و نوری با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز روند کاهش بیشتر شد تا با سقوط ۴۵۶۸ واحدی به ۴۶۴ هزار و ۴۳۸ واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با سقوط بیش از ۲۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۷,۸۹۵,۱۳۶.۴۷۴ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۶۸,۶۶۴.۴۳۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۲.۷۴۶ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، آریا، زاگرس، کگهر، فغدیر، تجلی و شاوان هستند.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.