صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / درخواست صنف فناوران رایانه/کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید
درخواست صنف فناوران رایانه/کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

درخواست صنف فناوران رایانه/کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت که فعالان حوزه آی تی سال‌هاست این درخواست را مطرح کرده‌اند که کالای فناوری از مالیات معاف شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدرضا فرجی تهرانی اظهار کرد: کالای آی تی در خیلی از کشورهای در حال توسعه از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، چراکه این محصولات مربوط به توسعه و آموزش هستند. وی افزود: در بین کشورهای توسعه یافته اروپایی نیز حتی هلند که بالاترین مالیات را دارد، اما کالای آی تی در این کشور هم از مالیات بر ازش افزوده معاف هستند.

فرجی با بیان اینکه کالاهای آی تی به پیشرفت جامعه، زیرساخت سازمان‌ها و توسعه علم کمک می‌کند، اظهار کرد: در ایران که ماخذ واردات آن پنج درصد است، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده رقم هنگفتی است. اگر دولت این کالا را به عنوان سوبسید از مالیات معاف کند، به این صنف کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فقط در تهران بیش از ۳۰۰۰ عضو جوازدار دارد و عده‌ای هم بدون جواز کار می‌کنند، تصریح کرد: نرخ سود واحدهای صنفی بین یک تا دو درصد است. شاید در عمده فروشی‌ها تا چهار درصد هم باشد. این در حالی است که این صنف حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد به دولت مالیات پرداخت می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

قدردانی مخبر از تلاش های کارکنان صنعت هوانوردی کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.