صفحه اصلی / سیاسی / دولت / انتخاب میان یارانه نقدی و کالایی اختیاری است/ دستگاه‌های اجرایی نسبت به وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند
انتخاب میان یارانه نقدی و کالایی اختیاری است/ دستگاه‌های اجرایی نسبت به وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند

مرتضوی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

انتخاب میان یارانه نقدی و کالایی اختیاری است/ دستگاه‌های اجرایی نسبت به وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حسب رصدی که معاونت اشتغال وزارتخانه دارد بحمدالله دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی پیش بینی شده که در دستور کارشان بود را انجام دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدصولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران طی سخنانی با تشریح عملکرد یک ماه گذشته این وزارتخانه، گفت: خوشبختانه در ماهی که گذشت خدمات ویژه‌ای تقدیم بازنشستگان عزیزمان چه بازنشستگان تامین اجتماعی و چه بازنشستگان کشوری ارائه شد. خدمت اول انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی کلیه بازنشستگان با افزایش ۸۰ درصد شرح خدمات و ۱۲۰ درصد منابع ریالی است که هدیه دولت آیت الله رئیسی به بازنشستگان عزیز بود و خدمت دوم واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به همراه یک ماه معوق افزایش سایر سطوح از دیگر اقداماتی بود که خوشبختانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد.

وی در ادامه ابراز داشت: حسب رصدی که معاونت اشتغال وزارتخانه دارد بحمدالله دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای وظایف خود در راستای اشتغال جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی پیش بینی شده که در دستور کارشان بود را انجام دادند. به همین خاطر جا دارد من از همه دستگاه‌های اجرایی، وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ستاد اجرایی فرمان امام و بانک های عامل که مساعدت‌های ویژه‌ای در ایفای تعهدات خود از تبصره ۱۶ و ۱۷ داشتند و سایر تسهیلات تکلیفی تقدیر و تشکر به عمل بیاورم.

مرتضوی در پاسخ به سوالی پیرامون تعیین تکلیف خانوارهایی که یارانه دریافت نمی‌کنند، عنوان کرد: کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند یا به دلایل مختلف در آن بازه زمانی ثبت نام نکرده بودند می‌توانند به سامانه سازمان هدقمندی یارانه ها مراجعه کنند، ثبت نام کنند، اطلاعات در اختیار معاونت رفاه وزارتخانه قرار می گیرد. در ادامه آزمون وسع به عمل می‌آید و نهایت امر نتیجه هم به متقاضی هم به سازمان هدفمندی یارانه ها ابلاغ خواهد شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین درخصوص روند تعیین حداقل حقوق کارگران برای سال آینده، ابراز داشت: درخصوص روند کار و تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگران بناست ان‌شاءالله در جلسه آتی شورای کار نسبت به انتخاب کمیسیون تخصصی برای بررسی شرایط و موازین قانونی اتخاذ تصمیم شود و اطلاعات کافی در ادامه کار به استحضار خواهد رسید.

مرتضوی در پاسخ به سوالی پیرامون تداوم نقدی و اجرای بن کارت الکترونیک، اظهار داشت: مستحضر هستید که متاسفانه در گذشته به لحاظ اینکه پیش بینی های لازم صورت نگرفته بود سامانه کالابرگ الکترونیکی طراحی نشده بود. خب بعد از اینکه قانون ابلاغ شد حسب دستورات صادره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت سامانه‌ای را طراحی کرد و در چند شهرستان به صورت آزمایشی اجرایی کردند و پاسخ خوبی گرفتند و الان در گستره استان هرمزگان این آمادگی وجود دارد که در آینده نزدیک اجرایی شود.

وی ادامه داد: پیش تر هم عرض کردم که انتخاب شیوه دریافت یارانه اختیاری است یعنی می‌توانند انتخاب کنند که یارانه نقدی دریافت کنند یا چند روز قبل از زمان واریز یارانه نقدی بتوانند مواد پروتئینی که طراحی شده است را از فروشگاه های سطح استان خریداری کنند.

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص تعیین کالاها اظهار داشت: تقریبا حدود ۱۱ قلم کالا پیش‌بینی شده است که انتخاب این کالاها هم اختیاری است. یعنی یک فرد می‌خواهد در یک ماه با تمام یارانه‌اش برنج یا کالاهای پروتئینی یا روغن خریداری کند، این کاملا اختیاری است.

همچنین مطالعه کنید:

چراغ مولدسازی املاک دولت در بورس کالا روشن شد

به گزارش کسب و کار نیوز، از ۶ عرضه املاک سازمان خصوصی که دیروز در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.