صفحه اصلی / اسلایدر / حباب سکه، بالای ۳ میلیون تومان
حباب سکه، بالای ۳ میلیون تومان

حباب سکه، بالای ۳ میلیون تومان

کسب و کار نیوز- در حالی که سکه امامی در قیمت‌های تاریخی خود جا خوش کرده و همچنان پایین نیامده، فاصله ارزش ذاتی آن بیشتر شده و به بیش از سه میلیون تومان رسیده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سکه امامی از کانال ۲۰ میلیون تومانی عقب‌نشینی نکرد و توانست خود را به سرعت به بالای سطح ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برساند. برخی تحلیلگران عنوان می‌کنند که سکه‌بازان طی روز یکشنبه (۴ دی) تمایل خاصی به فروش نداشتند و همین موضوع موجب شد که بازار با کمبود عرضه مواجه شود و قیمت فلز گرانبهای داخلی به حرکت در مسیر صعودی ادامه دهد.

قیمت سکه در شرایطی به بالاترین سطح تاریخی رسید که ارزش ذاتی آن حدود ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و بیش از سه میلیون تومان از قیمت بازار عقب‌تر است. این سطح از حباب نشان می‌دهد که قیمت در شرایط هیجانی رشد کرده است، ولی بازیگرانِ افزایشیِ بازار فلز گرانبهای داخلی امیدوارند که دلار طی هفته‌های بعد روند صعودی بگیرد و بخشی از حباب سکه جبران شود. 

برخی تحلیلگران فنی عنوان می‌کنند در صورتی که امروز سکه امامی بالای سطح ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند، احتمال ادامه رشد قیمت این فلز گرانبها به سوی سطوح بالاتر وجود خواهد داشت. با این حال، به دلیل بالا بودن حباب سکه، شمار دیگری از فعالان انتظار دارند که در روز جاری قیمت این فلز گرانبها اصلاح شود.

همچنین مطالعه کنید:

رکود جدید در حمل ونقل ترانزیت جاده‌ای ثبت شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.