صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / تنظیم لایحه جدید برای حفظ داده‌های مردم در پیام‌رسان‌های داخلی
تنظیم لایحه جدید برای حفظ داده‌های مردم در پیام‌رسان‌های داخلی

تنظیم لایحه جدید برای حفظ داده‌های مردم در پیام‌رسان‌های داخلی

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون کارهای زیادی در خصوص حفظ حریم شخصی افراد در پیام‌رسان‌های داخلی، انجام شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمام تلاش ما در این چند ماه این بود که بتوانیم سکو‌های داخلی را تقویت کنیم و قابلیت‌ها و امکانات جدید به آن‌ها اضافه کنیم تا بتوانند در قالب پیام‌رسان و شبکه اجتماعی، با نمونه‌های خارجی رقابت و مردم را به سمت خودشان جلب کنند و بتوانند مسئله و نیاز مردم را حل کنند.

وی با اشاره به حضور میلیونی هموطنان در این سکو‌ها گفت: این حضور نشان‌دهنده آن است که این سکو‌ها مسئله‌ای به جهت کارکردی ندارند و ما باید تلاش کنیم که رغبت را در هموطنان ایجاد و اعتماد آن‌ها را برای آمدن به این سکو‌ها بیشتر کنیم. در این مسیر هم با افزایش قابلیت‌های جدید و هم با پیگیری سازوکار‌هایی که خیال مردم را از بابت حریم خصوصی خودشان در این فضا راحت می‌کنند، در تلاشیم اعتماد هموطنان را بیش از گذشته نسبت به پلتفرم داخلی جلب کنیم.

زارع‌پور ادامه داد: در این خصوص تاکنون کار‌های زیادی انجام شده اند که یکی از آن‌ها لایحه داده و حریم خصوصی است که اکنون در حال طی مراحل نهایی برای ارسال به مجلس است. تدوین این لایحه یعنی ما از داده‌های شخصی مردم در پلتفرم داخلی حفاظت می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مبنا‌های قانونی که پیش از این وجود داشته اند، افزود: البته در حال حاضر سازوکار قانونی وجود دارد و من در مجلس هم گفتم که بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضائیه، داده‌ها و اطلاعات مردم در سکو‌های داخلی مشمول اصل ۲۵ قانون اساسی است که تاکید بر حفظ حریم خصوصی مردم دارد. مقام معظم رهبری نیز پیش از این فتوا داده‌اند و داده‌های مردم را جزء حریم خصوصی دانستند و تاکید کردند که باید حفظ شود. در همین راستا در لایحه‌ای که در حال آماده‌شدن است، تدابیری برای حفاظت از داده‌های مردم در پلتفرم‌های داخلی پیش‌بینی شده است.

همچنین مطالعه کنید:

چرا سفارش‌مان دیر می‌رسد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، تاخیر در ارسال کالا یکی از مشکلاتی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.