صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / غول معدنی پول های بورس را درو کرد/ شستا صدرنشین شد
غول معدنی پول های بورس را درو کرد/ شستا صدرنشین شد

غول معدنی پول های بورس را درو کرد/ شستا صدرنشین شد

بیشترین ورود پول حقیقی به سهام کگل اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 79 میلیارد تومان بود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در معاملات روز یکشنبه چهارم دی ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۲۵ هزار و ۵۶۳  واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۵۶۶ واحد رسید. بدین ترتیب شاخص از نیمه کانال ۱.۵ میلیونی نیز بالا آمد.

شاخص هم وزن بورس نیز با افزایش ۶ هزار و ۴۷۹ واحدی در سطح ۴۶۲ هزار و ۷۵۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۲۲۹ واحد بالا آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۷۶۸ واحد قرار گرفت.

تداوم ورود پول به بورس

در مجموع معاملات یکشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۱۹۸ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به سهام  کگل  (شرکت صنعتی و معدنی گلگهر) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۷۹ میلیارد تومان بود. پس از کگل، نمادهای  غزر  (شرکت زر ماکارون) و  نوری  (شرکت پتروشیمی نوری) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر نمادهای شستا، فولاد، خودرو،  خساپا  و خچرخش بیشترین خروج پول را داشتند.

بورس

نمادهای پیشران بازار

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای معدنی بازار افزایش یافت و گروه استخراج کانه‌های فلزی سبزترین گروه بازار بود. نماد کگل (شرکت گلگهر) بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشت و پس از کگل، نمادهای «تاپیکو» و «فولاد» بیشترین اثر را در رشد  شاخص کل  داشتند. در مقابل نمادهای «وبانک»، «وبصادر» و «وپارس» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «کگهر»، «آریا» و «هرمز» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بپاس»، «مارون» و «زفکا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس  خودرو  صدرنشین است و خگستر و  خساپا  در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، دی و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۲ هزار و ۸۹۱ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۸۱ میلیارد تومان بود که ۲ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش ۰.۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۷ هزار و ۳۷۲ میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در ۳ ماه اخیر است.

صف‌های خرید و فروش بازار سهام

در معاملات یکشنبه ۱۴۸ نماد صف خرید داشتند و ۱۶ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۲ درصدی به ۶۱۲ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش یک درصد افزایش یافت و ۲۵۴ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۳۹۷ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد کویر (شرکت  فولاد  سپید فراب کویر) با صف‌ خرید ۴۸ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از کویر، نمادهای ولصنم (شرکت لیزینگ صنعت و معدن) و نوری (شرکت پتروشیمی نوری) بیشترین صف خرید را داشتند.

در پایان معاملات، سه نماد صف فروش داشتند، وآذر بیشترین صف فروش را داشت و نمادهای زفکا و انرژی۲ در رتبه‌های بعدی بودند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

همچنین مطالعه کنید:

شرایط عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس

به گزارش کسب و کار نیوز ، سازمان خصوصی سازی  در ۲ اطلاعیه جداگانه قیمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.