صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / سوخت بیشتری به صنایع و نیروگاه ها تحویل دادیم/ بنزین عامل آلودگی هوا نیست
سوخت بیشتری به صنایع و نیروگاه ها تحویل دادیم/ بنزین عامل آلودگی هوا نیست

سالاری:

سوخت بیشتری به صنایع و نیروگاه ها تحویل دادیم/ بنزین عامل آلودگی هوا نیست

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: میزان تحویل سوخت به نیروگاه ها و صنایع کاهش نیافته و حتی سوخت بیشتری نیز به آن ها تحویل داده می شود.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، جلیل سالاری امروز در حاشیه مراسم مراسم عملیاتی شدن اولین تفاهم نامه سه جانبه در خصوص نوسازی و تقویت ناوگان حمل فراورده های نفتی کشور در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص میزان تخصیص گاز و سوخت مایع به نیروگاه ها و صنایع، اظهار کرد: اگر میزان مصرف با توجه به شرایط دمایی کشور تغییر کند میزان تخصیص متفاوت خواهد بود، هرچه میزان مصرف در حوزه خانگی کاهش یابد به حوزه نیروگاه ها تخصیص می بابد.

وی افزود: از حدود ٢٠٠ تا ٢٢٠ میلیون متر مکعب در زروز تخصیص گاز داشته ایم و این عدد به زیر ١٠٠ میلیون نرسیده است.

به گفته وی، نسبت به پارسال تخیصیص سوخت کاهش نیافته است هم در حوزه گاز و هم مایع سوخت بیشتری تحویل دادیم. وی افزود: تقریبا گاز نسبت به سال گذشته معادل بود و در برخی مواقع نیم تا یک درصد رسد داشته است. در بخش مایع نیز نزدیک ١٨ تا ٢٠ درصد افزایش تخصیص داشتیم در حوزه صنایع نیز شرایط به همین روال بوده است.

سالاری در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر اینکه کیفیت بنزین در چه سطحی است و آیا می توان آن را عامل الودگی دانست، گفت: خیر، کیفیت همه محموله هایی که وجود دارنراز نظر استاندارد و مجموعه های دیگر مطلوب است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی افزود: در حوزه بنزین اعم از آنچه معمولی تولید می شود و بنزین یورو تقریبا همه استانداردهای زیست محیطی را دارند و تنها یک انحراف روی اکتان بنزین معمولی و بنزین یورو است.

همچنین مطالعه کنید:

فروش اعتباری ۱۲۰ همت مواد اولیه پتروشیمی به صنایع پایین دستی

به گزارش کسب و کار نیوز ، معاون وزیر صمت، گفت: با توجه به تفاهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.