صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / رکود بازار موبایل زیر سایه افزایش نرخ ارز
رکود بازار موبایل زیر سایه افزایش نرخ ارز

رکود بازار موبایل زیر سایه افزایش نرخ ارز

کسب و کار نیوز-رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران با بیان اینکه افزایش نرخ ارز ، باعث افزایش قیمت جزئی در برخی موبایل‌ها شده، اما دولت وعده دادند که هفته آینده نرخ ارز ریزش خواهد داشت، گفت: در روزهای اخیر به دلیل این افزایش جزئی قیمت، شاهد کاهش فروش تلفن همراه بودیم‌.

به گزارش کسب و کار نیوز، در هفته‌های اخیر نرخ ارز سیر صعودی داشته و این موضوع بر قیمت بازارهایی مثل خودرو، طلا و مسکن اثرگذار بوده است. بازار موبایل هم که یک کالای کاملا وارداتی است از این قاعده مستثنی نیست. هر چند رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل می‌گوید افزایش قیمت در این بازار جزئی بوده است.

محمدرضا رمضان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت برخی کالاها از جمله موبایل مستقیم با ارز ارتباط دارد، اظهار کرد: به همین دلیل فروشندگان معمولاً تا ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح منتظر قیمت ارز می‌مانند.

وی در پاسخ به اینکه افزایش نرخ ارز چه تاثیر روی قیمت موبایل داشته ؟ تصریح کرد: افزایش نرخ، باعث افزایش قیمت جزئی در برخی موبایل‌ها شده، اما دولت و بانک مرکزی وعده دادند که با راهکارهایی که اتخاذ شده هفته آینده نرخ ارز ریزش خواهد داشت و در پی آن قیمت موبایل هم کاهشی می‌شود.

رمضان با بیان اینکه افزایش نرخ ارز کاذب بوده، گفت: فروشندگان هم راضی به افزایش نرخ ارز نیستند و این موضوع به ضررشان است. افزایش قیمت‌ها باعث کاهش فروش می‌شود و در روزهای اخیر هم به دلیل این افزایش جزئی قیمت، شاهد کاهش فروش تلفن همراه بودیم‌.

وی با بیان اینکه هر چه کالا گران تر باشد فروش کمتر و سود فروشنده هم کمتر است، گفت: فروشندگان از فروش زیاد سود می‌کنند نه گران شدن کالا. اولین کسی که از گران شدن کالا ضربه می‌خورد فروشنده است. چرا که حاشیه سود، سرمایه و قدرت خرید محصولات جدید برای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

رمضان با بیان اینکه در حال حاضر واردکنندگان هم کالای خود را با حداقل سود عرضه می‌کنند، تصریح کرد: وارد کننده نمی‌تواند ریسک کند و کالای خود را به امید گران شدن نگه دارد، چون نوسان همیشه رو به بالا نیست.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.