صفحه اصلی / اسلایدر / بازپس‌گیری کانال ۱.۵ میلیون واحدی شاخص بورس/ شاخص ۳۰ هزار و ۳۰۸ واحد رشد کرد
بازپس‌گیری کانال ۱.۵ میلیون واحدی شاخص بورس/ شاخص ۳۰ هزار و ۳۰۸ واحد رشد کرد

بازپس‌گیری کانال ۱.۵ میلیون واحدی شاخص بورس/ شاخص ۳۰ هزار و ۳۰۸ واحد رشد کرد

کسب و کار نیوز- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 30 هزار و 308 واحد همراه شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملاً رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۳۰ هزار و ۳۰۸ واحد به رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار و ۲۴۲ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هموزن با رشد ۷ هزار و ۴۸۴ واحد به رقم ۴۴۳ هزار و ۹۶۲ واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۵۵۲ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۰.۳ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۸۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۸۳۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی بیش از ۲ درصد افزایش یافتند.این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۷ درصد نسبت به روز قبل افزایش یافتند، شاخص آزاد شناور ۱.۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۱ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۹ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، چادرملو، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی نوری و پالایش نفت اصفهان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

فرابورس ایران هم امروز اوضاع مناسبی داشت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۱۶۴ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۲۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۳۴ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس که شامل شرکت‌های تازه‌وارد و شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی است به بیش از ۳۵۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۳ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از ۳۰۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز نمادهای فولاد هرمزگان، پتروشیمی زاگرس، فولاد غدیر ایرانیان،‌آریا ساسول و نفت ایرانول به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

به گزارش فارس، با توجه به روند رو به رشد قیمت دلار در بازار چشم‌انداز مثبتی پیش روی سهامداران و سرمایه‌گذاران قرار گرفته و این باعث افزایش شاخص کل در بورس شده است. رئیس کل بانک مرکزی هم امروز در نشست خبری خود از پیشنهاد افزایش نرخ سود بانکی به شورای پول و اعتبار خبر داده که البته این به منظور جمع‌آوری نقدینگی برای کنترل تورم ارائه می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش تعاون است/ تحقق شعار سال با رونق تعاونی‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، «حامد ویس کرمی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.