صفحه اصلی / اجتماعی / کیفیت هوای تهران در وضعیت «قرمز»
کیفیت هوای تهران در وضعیت «قرمز»

کیفیت هوای تهران در وضعیت «قرمز»

کسب و کار نیوز- بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۳ آذرماه) در شرایط ناسالم است.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در شرایطی که هوای پایتخت برای هشتمین روز متوالی آلوده است که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است تداوم شرایط پایدار جوی، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها تا صبح امروز (۲۳ آذرماه) همراه با آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهد داشت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی پنجشنبه افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌دنبال دارد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۲۴ آذرماه) تاحدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه با آغاز تردد خودروها افزایش غلظت آلاینده‌ها و و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

حاکمیت شرایط پایدار جو و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. این شرایط جوی تا پایان وقت پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با توجه به کاهش تندی باد همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. بر اساس این گزارش هم‌اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۶۹ یعنی شرایط ناسالم قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۶۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار داشت.

در این شرایط جوی افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و  از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.