صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۲.۶ درصدی تورم مسکن در تهران
رشد ۲.۶ درصدی تورم مسکن در تهران

رشد ۲.۶ درصدی تورم مسکن در تهران

کسب و کار نیوز- مرکز آمار ایران از رشد ۲.۶ درصدی قیمت واحدهای مسکونی در شهر تهران طی یکسال منتهی به آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران طی آبان‌ماه امسال شاخص قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۶۷.۴ رسید که نسبت به ماه قبل با ۱۵۹.۵ بالغ بر ۵ درصد افزایش داشته است.

افزایش تورم ماهانه

در آبان ماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ۵ درصد بود. تورم ماهانه آبان ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۱-  درصد)، ۵.۱ واحد درصد رشد داشته است.

افزایش تورم نقطه به نقطه

در آبان ماه ۱۴۰۱ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۵۰ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۴۴.۷درصد) ۵.۳ واحد درصد افزایش داشته است.

افزایش تورم سالانه

نرخ تورم سالانه آبان ماه ۱۴۰۱ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۳۵ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۳۲.۴ درصد)، ۲.۶ واحد درصد افزایش داشته است.

به گزارش تسنیم، در ماه گذشته متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به ترتیب به ۴۷ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان و ۴۶ میلیون و ۱۶ هزار تومان رسیده است.

در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۹۶ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۴ میلیون و ۲۶۲ هزار تومان کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢‌گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌­اند.

قیمت مسکن , مرکز آمار ایران , قیمت مسکن , مرکز آمار ایران ,

همچنین مطالعه کنید:

روند افزایش تولید نفت ایران همچنان ادامه دارد/ ایران سومین تولیدکننده اوپک

به گزارش کسب و کار نیوز ، گزارش ماه ژوئن اوپک نشان می‌دهد ۱۲ عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.